Czy na Słowacji obowiązują maseczki? Czy trzeba mieć na Słowacji?

Czy na Słowacji obowiązują maseczki? Czy trzeba mieć na Słowacji?

Wiele osób wybierających się na krótki wypad lub dłuższy wyjazd na Słowację zastanawia się czy na Słowacji trzeba nosić maseczki. Jeśli w najbliższym czasie (bo wszystko zawsze może się zmienić) planujecie wypad na Słowację i zastanawiacie się czy trzeba maseczki to mamy dla Was odpowiedź.

 
Niektóre kraje, takie jak chociażby Holandia, odchodzą już od zmuszania obywateli do noszenia masek. Wszyscy dobrze wiedzą, że większość osób od początku ma jedną maseczkę, której nawet nie prało. Maseczki często trafiają do brudnych kieszeni i tyle z nich pożytku.

 
Jeśli jedziecie na Słowację i zastanawiacie się czy trzeba mieć maseczkę to mamy dla Was odpowiedź. Na chwilę obecną (czyli datę publikacji tego wpisu) sprawa z maseczkami na Słowacji wygląda podobnie jak w Polsce.

 
W miejscach publicznych na Słowacji nie trzeba nosić maseczek, nie trzeba nosić w czasie spaceru. Trzeba je nosić wewnątrz sklepów czy galerii handlowych, a także na przykład na terenie muzeów, w urzędach czy na stacjach benzynowych i dworcach.

 
Polecamy również: