Ukraina ZAMYKA GRANICE dla cudzoziemców. Od kiedy zamknięta granica?

Rząd Ukrainy podjął kolejną niespodziewaną decyzję, która na dobre dobije ukraińską turystykę zarówno we Lwowie, Kijowie jak i Odessie. Ukraina zamyka granice dla cudzoziemców. Od kiedy Ukraina zamyka granice? Do kiedy Ukraina zamyka granice?

 
Na początku sierpnia napisaliśmy artykuł Dlaczego Polacy nie pojadą w tym roku do Lwowa i nasza prognoza się potwierdza, chociaż nie spodziewaliśmy się aż takiego obrotu spraw. Ukraina zdecydowała właśnie o zamknięciu granic dla cudzoziemców.
 
Nie chodzi tylko o wprowadzenie kwarantanny na Ukrainie ale o całkowite zamknięcie granic. Decyzja o zamknięciu granic podyktowana jest oczywiście chęcią ochrony obywateli Ukrainy przed groźnym wirusem.
 


 
Ukraina zamyka granice prawie do końca następnego miesiąca czyli września 2020 roku. Kto może jechać na Ukrainę? Osoby posiadające prawo stałego pobytu, kierowcy i pracownicy transportu, członkowie misji dyplomatycznych i humanitarnych itp, a także osoby jadące przez terytorium Ukrainy tranzytem mające potwierdzenie tego, że opuszczą kraj w ciągu 1-2 dni, donoszą ukraińskie media. Zwykli turyści jechać na Ukraine nie będą mogli.
 
Od kiedy Ukraina zamyka granice? Granice Ukrainy będą zamknięte od północy czasu ukraińskiego w dniu 29 sierpnia 2020 roku i mają zostać zamknięte do północy 28 września. Nawet jeśli będzie można już jechać na Ukrainę po 28 września to kraj zapowiada kwarantannę.
 
W świetle tego co się dzieje planowanie wyjazdu na Ukrainę w 2020 roku jest prawdziwym sportem ekstremalnym. Wątpliwe jest to, by ktokolwiek wyruszył w podróż do Lwowa, Odessy czy Kijowa w 2020 roku. Lepiej wybrać mniej ryzykowne kierunki.
 
Rosnąca moda na wyjazdy na Ukrainę została właściwie zabita. Turyści znajdą sobie nowy kierunek. W sumie – nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło – ceny we Lwowie pewnie spadną. Współczuć można tylko części osób, które żyły z turystyki nie naciągając na “zachodnie” ceny.

 
Polecamy również: