Do kiedy ważny bon turystyczny? Do kiedy trzeba wykorzystać?

Bon turystyczny to elektroniczny bon dający 500 złotych na dziecko. Wakacyjne 500+ możliwe jest do wykorzystania niestety tylko w Polsce. Wiele osób zastanawia się do kiedy trzeba wykorzystać bon. Wakacje już się kończą więc sprawdzamy jaka jest ważność bonu i do kiedy trzeba go wykorzystać. Czy można w przyszłym roku?

 

Bon turystyczny to kolejny element rozdawnictwa polskiego rządu. W połowie lipca 2020 roku uchwalono ustawę o Polskim Bonie Turystycznym. W teorii bon ma pobudzić branżę turystyczną i hotelarską dotkniętą kryzysem wywołanym zamknięciem wszystkiego w pierwszej połowie 2020 roku. Wiele osób, którym należy się bon zdecydowało się o wykorzystaniu go w nieco późniejszym terminie.
 
Do kiedy można wykorzystać bon turystyczny? Na szczęście bon z 2020 roku obowiązuje zdecydowanie dłużej, niż tylko w wakacje 2020 roku. Bon działa do 31 marca 2022 roku ale jeśli chcecie wykorzystać go na wakacjach 2022 to też będzie na to możliwość.
 

 


Czy można zapłacić bonem po 31 marca 2022 roku? Do kiedy ważny

Za usługi realizowane po 31 marca 2022 roku też można zapłacić bonem pod warunkiem jednak, że zostaną zarezerwowane i opłacone przed 31 marca 2022 roku. Przypominamy też artykuł BelSole.pl w którym redakcja odpowiada na pytanie czy bon turystyczny można zamienić na gotówkę.
 
Bon turystyczny można wykorzystać na spanie i usługi turystyczne ale nie na parki rozrywki dlatego też bonem w Energylandii płacić nie można.

 
Polecamy również: