Kto wygrał wybory we Lwowie? Tak głosowano w konsulacie we Lwowie

Kto wygrał wybory we Lwowie? Tak głosowano w konsulacie we Lwowie

Druga tura wyborów prezydenckich 2020 za nami. Niezależnie od tego czy wygrał wasz ulubiony kandydat czy jego przeciwnik jedno jest pewne – z wynikiem wyborów jeszcze przez wiele tygodni nie będzie mogła pogodzić się znaczna część obserwatorów sceny politycznej. Jak w drugiej turze głosowano w komisji we Lwowie? Sprawdźmy to.

 
Pierwsza tura wyborów prezydenckich we Lwowie wyglądała inaczej niż zwykle. Polacy mogli już wjeżdżać na Ukrainę ale powrót do kraju wiązał się z zamknięciem na przymusową kwarantannę, więc na wyjazd na weekend do Lwowa nie zdecydowało się zbyt wiele osób. W pierwszej turze wyborów prezydenckich 2020 w komisji we Lwowie oddano 215 głosów ważnych, a na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania oddało głos zaledwie 6 osób.
 
W drugiej turze sytuacja wyglądała nieco inaczej, chociaż i tak wyjazd na Ukrainę nie jest jeszcze priorytetem wśród wczasowiczów z Polski. We Lwowie oddano 248 głosów w tym 5 głosów nieważnych, a na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania zagłosowało 19 osób, wciąż niewielu. W II turze wyborów prezydenckich 2020 w komisji w konsulacie we Lwowie wygrał Andrzej Duda uzyskują 149 głosów, Rafał Trzaskowski uzyskał poparcie 94 wyborców. W poprzednim materiale zobaczycie szczegółowe wyniki głosowania w I turze.
 
Przy okazji podawania wyników wyborów we Lwowie warto przypomnieć, że nie wszyscy mieszkańcy Lwowa z polskim pochodzeniem mają polski paszport. Karta Polaka nie uprawnia do głosowania w wyborach. Słusznie wskazano w dyskusji w komentarzach pod poprzednim materiałem dotyczącym pierwszej tury – w tym wypadku we Lwowie mamy do czynienia głównie z głosami pracowników konsulatu oraz osób duchownych.

 
Polecamy również: