Kraków lotnisko krzyżówka. Jak nazywa się lotnisko Krakowa?

Praktycznie każde większe miasto dysponuje swoim własnym lotniskiem obsługującym ruch turystyczny i biznesowy, często nawet ruch międzynarodowy. Tak jest też w przypadku Krakowa. Nazwa lotniska w Krakowie może być jednak myląca bo… krakowskie lotnisko wcale nie znajduje się w Krakowie. Gdzie znajduje się krakowskie lotnisko? Jeśli czeka na Was krzyżówka do rozwiązania i poszukujecie hasła lotnisko w Krakowie krzyżówka to dobrze trafiliście! Dziś sprawdzimy jak nazywa się krakowski port lotniczy.

 
Port lotniczy Krakowa wcale nie jest w Krakowie. Lotnisko Kraków Airport im. Jana Pawła II położona jest około 11 kilometrów od centrum Krakowa. Tu przeczytacie więcej na temat dojazdu na lotnisko w Krakowie z i do centrum miasta.
 
Krakowski międzynarodowy port lotniczy o kodzie KRK po angielsku nazywa się John Paul II International Aiport Kraków-Balice. Wnikliwi Czytelnicy pewnie wiedzą już jak się nazywa i jakiego hasła do krzyżówki poszukiwali. Port lotniczy w Balicach położony jest przy ul. Kapitana Mieczysława Medweckiego 1, słynnego polskiego pilota, będącego pierwszym poległym polskim pilotem w czasie II wojny światowej.

 
Lotnisko w Krakowie to w rzeczywistości lotnisko w Balicach i prawdopodobnie do krzyżówki poszukujecie hasła Balice. Jeśli jednak autorzy krzyżówki postawili na podchwytliwe pytanie to warto przypomnieć, że w Krakowie podobnie jak lotnisko we Lwowie, działało lotnisko zaraz koło centrum – lotnisko Rakowice-Czyżyny. Niestety jego teren został zabudowany przez komuchów i dokończony w dzikim kapitalizmie. W drugą zaś stronę kawałeczek od Krakowa znajduje się lotnisko aeroklubu krakowskiego w Pobiedniku.

 
Polecamy również: