Dni wolne i święta w Bułgarii w 2020 roku

Na samodzielnie organizowany wyjazd do Bułgarii decyduje się niewiele osób. Większość po prostu wykupuje wycieczkę w biurze podróży i już więcej niczym się nie zastanawia dlatego też niewiele osób wie jakie są święta i dni wolne w Bułgarii. Jeśli jedziecie samodzielnie do Bułgarii 2020 to warto dowiedzieć się jakie są dni ustawowo wolne od pracy. Sprawdźmy! Oto lista świąt w Bułgarii.

 
W czasie dni ustawowo wolnych od pracy możemy spotkać się z zamkniętymi sklepami, wyższymi cenami noclegów w Bułgarii w 2020 roku, a także z innymi utrudnieniami takimi jak procesje czy eventy. Dlatego też planując wyjazd warto sprawdzić i dowiedzieć się jakie są chociażby długie wolne weekendy w Bułgarii. Oto lista dni ustawowo wolnych od pracy.

 


1 stycznia, Nowy Rok, środa
17 kwietnia, Wielki Piątek, piątek
18 kwietnia, Wielka Sobta, sobota
19 kwietnia, Wielkanoc, niedziela
20 kwietnia, Poniedziałek Wielkanocny, poniedziałek
3 marca, Dzień Wyzwolenia Bułgarii, wtorek
1 maja, Święto Pracy, piątek
6 maja, Dzień Armii Bułgarskiej, środa
24 maja, Dzień Edukacji i Kultury Bułgarskiej oraz Literatury Słowiańskiej, niedziela
6 września, Zjednoczenie Bułgarii, niedziela
22 września, Dzień Niepodległości, wtorek
1 listopada, Dzień Narodowych Budzicieli, niedziela
24 grudnia, Wigilia, czwartek
25 grudnia, Boże Narodzenie, piątek
26 grudnia, II dzień świąt, sobota

 

Ciekawym i dość specyficznym faktem jest świętowanie świąt Bożego Narodzenia według normalnego kalendarza tak jak większość cywilizowanego świata oraz dni wolne na Wielkanoc ustalane według kalendarza świąt prawosławnych. Zwykle w krajach w których świętuje się według kalendarza prawosławnego jedynie rzymskokatolickie Boże Narodzenie jest dniem wolnym od pracy i świątecznym.

 
Polecamy również: