Czy w Czechach obowiązuje kwarantanna? Kiedy można jechać do Czech?

Czechy były jednym z krajów, który w zdecydowany sposób podszedł do ograniczania wolności obywateli ale jest też jednym z tych państw, które szybko znosi wszystkie ograniczenia. Kiedy będzie można jechać do Czech? Czy w Czechach obowiązuje kwarantanna? Kiedy Czechy otwierają granice? Czy można jechać do Czech? Kiedy otwarcie granic Czeskich?

 
Pierwsza została otwarta granica między Czechami i Słowacją, następnie zezwolono na przejazd również Węgrom. Później 5 czerwca Czechy otwarły granice z Austrią i Niemcami. W gronie tych państw nie znalazła się Polska ale powodów do zmartwień nie ma ponieważ Czechy planują otwarcie granic dla Polaków już w niedalekiej przyszłości. Czesi zaliczyli Polskę do “krajów niskiego ryzyka”. Kiedy więc będzie można jechać do Czech? Kiedy zostanie zniesiona kwarantanna dla Polaków?
 
Jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie to Polacy będą mogli wjechać do Czech już od poniedziałku 15 czerwca. Do Czech będzie można przyjechać bez kwarantanny. Zniesiono też wiele ograniczeń w działaniu kawiarni, restauracji, galerii czy muzeów, a nawet basenów.
 
Przypominamy jednak, że w niektórych sytuacjach w Czechach konieczna jest maseczka. Otwarcie granic 15 czerwca przez Czechy nie znaczy oczywiście, że będzie można… bezpiecznie wrócić do Polski. W chwili publikacji tego tekstu nie ma jeszcze oficjalnych informacji o tym, że Polska znosi kwarantannę dla osób powracających z zagranicy.
 
Uwaga: tekst jest aktualny na chwilę jego publikacji i kilka dni lub tygodni. Sytuacja w przepisach zmienia się w sposób dynamiczny więc może się okazać, że na przykład pod koniec czerwca informacje z artykułu będą już nieaktualne.

 
Polecamy również: