Dni wolne i święta w Belgii w 2020 roku

Jeśli wybieracie się na wakacje do Belgii to warto sprawdzić kiedy można spodziewać się zamkniętych sklepów czy muzeów. Jakie są dni wolne w Belgii w 2020 roku? Kiedy wypadają najważniejsze święta w Belgii? Kiedy wszystko jest zamknięte? Sprawdzamy kiedy Belgowie mają dni wolne w tym roku.

 

Jeśli wybieracie się podjeść belgijskiej czekolady i zwiedzać największe atrakcje w Belgii i martwicie się, że traficie na dni wolne w Belgii to mamy dla Was dobrą wiadomość. Ilość dni ustawowo wolnych od pracy w Belgii jest naprawdę niewielka. Belgowie, obok Holendrów, są jednym z najbardziej pracowitych narodów w Europie. W Belgii jest tylko 10 dni ustawowo wolnych od pracy. Oczywiście są również inne mniejsze lub większe święta, ale przyznanie dnia wolnego nie jest tutaj obligatoryjne i nie każdy w nie świętuje. Oto dni wolne i święta w Belgii 2020:

 


1 stycznia, Nowy Rok, środa
13 kwietnia, Poniedziałek Wielkanocny, poniedziałek
1 maja, Święto Pracy, piątek
21 maja, Wniebowstąpienie Pańskie, czwartek
31 maja, Zesłanie Ducha Świętego, niedziela
21 lipca, Narodowy Dzień Belgii, wtorek
15 sierpnia, Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, sobota
1 listopada, Wszystkich Świętych, niedziela
11 listopada, Dzień Zawieszenia Broni, środa
25 grudnia, Boże Narodzenie, piątek

W najróżniejsze dni takie jak chociażby Irisfeest w Brukseli, Dag van de Duitstalige Gemeenschap czy drugi dzień świąt Bożego Narodzenia pracownicy różnych instytucji mogą świętować. Mowa na przykład o pracownikach naukowych czy samorządowych. Taka sytuacja przypada na przykład 15 listopada w Koningsdag czyli Dzień Króla. Dzień Króla nie jest oficjalnie świętem ale wiele wszystkie rządowe instytucje nie pracują, nie pracuje też wielu Belgów.

 

Polecamy również: