Dni wolne i święta w Holandii w 2020 roku

Jeśli planujecie odwiedzić Amsterdam lub wybieracie się na zwiedzanie ciekawych miejsc w Holandii to tego typu wyjazd lepiej dobrze rozplanować tak, by nie trafić na dni wolne w Holandii. Jakie są święta i dni wolne w Holandii w 2020 roku? Kiedy wypadają dni wolne od pracy i długie weekendy? Kiedy nie jechać do Amsterdamu? Holandia należy do państw z najniższą liczbą dni wolnych od pracy.

 

Poniżej przedstawiamy wszystkie oficjalne święta i dni wolne w Holandii. Jeśli planujecie turystyczny wyjazd do Holandii to lepiej planować go tak, by ominąć Holandię gdy wypada lokalny długi weekend. Zamknięte muzea, nieczynne restauracje i sklepy, a przede wszystkim masa lokalnych turystów to niektóre z problemów z którymi możecie się zmierzyć gdy wypada wolne w Holandii. Oto lista świąt i dni wolnych w 2020 roku:

 


1 stycznia, Nowy Rok, środa
10 kwietnia, Wielki Piątek, piątek
12 kwietnia, Niedziela Wielkanocna, niedziela
13 kwietnia, Poniedziałek Wielkanocny, poniedziałek
27 kwietnia, Dzień Króla, poniedziałek
5 maja, Dzień wyzwolenia, wtorek
21 maja, Wniebowstąpienie, czwartek
31 maja, Zesłanie Ducha Świętego, niedziela
1 czerwca, Zielone Świątki, poniedziałek
25 grudnia, Boże Narodzenie, piątek
26 grudnia, II dzień Bożego Narodzenia, sobota

 
Holandia jest nie tylko jednym z krajów z najdroższą benzyną na świecie (patrz także ceny w Holandii i w Amsterdamie) ale również jednym z państw z najmniejszą liczbą dni ustawowo wolnych od pracy. Na świecie jest tylko kilka państw, których obywatele mają mniej dni wolnych w tym na przykład takie wspaniałe kraje jak Meksyk czy Białoruś. Planując wyjazd do Holandii praktycznie nie trzeba się obawiać tego, że trafimy na przedłużony weekend w Amsterdamie.

 

Polecamy również: