Dni wolne i święta na Węgrzech w 2020 roku

Dni wolne i święta na Węgrzech w 2020 roku

Wyjazd na wakacje na Węgry do Budapesztu albo nad Balaton trzeba dobrze zaplanować. Jeśli jedziecie na Węgry w 2020 roku to warto sprawdzić kiedy są święta i dni wolne na Węgrzech 2020 roku. Kiedy warto jechać na Węgry a kiedy wszystko będzie pozamykane z powodu święta kościelnego albo święta narodowego? Sprawdzamy dni wolne i święta na Węgrzech!.

 
Przed wyjazdem na wczasy lepiej wszystko dobrze zaplanować by nie okazało się, że trafimy na zamknięte sklepy, bary i restauracje albo co gorsza długi weekend na Węgrzech. Jeśli trafimy akurat na taki dzień to można spodziewać się po pierwsze zdecydowanie większego ruchu lokalnych turystów, korków na drogach oraz wyższych cen noclegów. Oto święta i dni wolne na Węgrzech w 2020 roku.

 


1 stycznia, Nowy Rok, środa
15 marca, Święto Narodowe Węgier, niedziela
10 kwietnia, Wielki Piątek, piątek
13 kwietnia, Poniedziałek Wielkanocny, poniedziałek
1 maja, Święto Pracy, piątek
1 czerwca, Zielone Świątki, poniedziałek
20 sierpnia, Dzień Św. Stefana, czwartek
21 sierpnia, Dzień św. Stefana dzień wolny, piątek
23 października, Dzień Niepodległości, piątek
1 listopada, Wszystkich Świętych, niedziela
24 grudnia, Wigilia od 16:00, czwartek
25 grudnia, Boże Narodzenie, piątek
26 grudnia, II dzień świąt, sobota

 
W przeciwieństwie do niektórych krajów świąt państwowych na Węgrzech nie ma zbyt dużo. To jednak naród pracowity. W internecie pojawiło się wiele informacji również na temat zamkniętych sklepów na Węgrzech. Jeśli chcecie dowiedzieć się jak to w końcu jest to zapraszamy do artykułu: czy na Węgrzech sklepy są zamknięte w niedziele.

 
Polecamy również: