Dni wolne i święta w Czechach w 2020 roku

Dni wolne i święta w Czechach w 2020 roku

Jeśli planujecie wyjazd do Czech w 2020 roku to warto sprawdzić jakie są dni ustawowo wolne i święta w Czechach. Nic nie zepsuje urlopu tak jak zamknięte sklepy, restauracje czy muzea, które chcieliśmy zwiedzić. Kiedyś wypadają święta w Czechach? Jakie są dni wolne w 2020 roku u naszego południowego sąsiada? Kiedy omijać zwiedzanie Pragi?
 
Przed podróżą do Czech naprawdę warto sprawdzić jakie są dni wolne w Czechach by nie okazało się, że przyjedziemy do świętującego kraju. W święta i dni ustawowo wolne od pracy może również okazać się, że noclegi w Pradze czy innym miejscu w Czechach będą znacznie droższe, niż normalnie. Oto dni wolne od pracy w Czechach w 2020 roku.

 


1 stycznia, Nowy Rok i Święto Powstania Republiki Czeskiej, środa
10 kwietnia, Wielki Piątek, piątek
13 kwietnia, Poniedziałek Wielkanocny, poniedziałek
1 maja, Święto Pracy, piątek
8 maja, Dzień Zwycięstwa, piątek
5 lipca, Dzień słowiańskich apostołów Cyryla i Metodego, niedziela
6 lipca, Dzień Jana Husa, poniedziałek
28 września, Święto Państwowości Czeskiej, poniedziałek
28 października, Święto Republiki Czechosłowackiej, środa
17 listopada, Dzień Walki o Wolność i Demokrację, wtorek
24 grudnia, Wigilia Bożego Narodzenia, czwartek
25 grudnia, Boże Narodzenie, piątek
26 grudnia, drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, sobota

 
Liczba dni wolnych od pracy w Czechach nie jest tak mała jak na przykład świąt w Holandii. Jak widać święta w Czechach w 2020 roku układają się tak, że bardzo łatwo o przedłużony weekend – dwukrotnie w maju, w lipcu, we wrześniu czy po wzięciu jednego dnia urlopu również w listopadzie. Tych dni najlepiej unikać planując swój wyjazd do Czech ze względu na wzmożony ruch turystycznych Czechów mających przedłużony weekend. Oczywiście w polskie długie weekendy też można spodziewać się znacznej liczby turystów, zwłaszcza przy granicy polsko-czeskiej.

 

Polecamy również: