Ile kosztuje piwo we Lwowie? Ceny w barach i pubach na Ukrainie

Ile kosztuje piwo we Lwowie? Ceny w barach i pubach na Ukrainie

Niestety dla wielu wyjazd do Lwowa to przede wszystkim turystyka w poszukiwaniu cen alkoholu i papierosów na Ukrainie. Jeśli zastanawiacie się ile kosztuje piwo we Lwowie to przychodzimy z pomocą. Ile trzeba zapłacić za piwo w barze we Lwowie? Ile kosztuje piwo w dobrej restauracji? Ile kosztuje piwo na Ukrainie w sklepie i w restauracji? Dziś o cenach piwa na Ukrainie.

 


Lokale z piwem kraftowym

piwo we lwowie

Przy samym Rynku działa opisywany przez nas już wcześniej lokal z kraftem – Kumpel Craft Beer. Tu na kranach dostępnych jest kilkanaście rodzajów piwa, piwo można też zabrać ze sobą kupując butelkę. Za piwa rozlewane na miejscu płacimy w granicach od 45 UAH za 0,33 piw takich jak m.in. India Pale Ale, Hoppy Lager, New England IPA, Weizenbock czy Porter. 32 UAH za 0,33 płacimy za piwo “jasne galicyjskie” i jasne piwo pszeniczne.
 
Jednym z ukochanych przez turystów lokali jest Teatr Piwa Prawda. Tu piwo dostępne jest na kranach oraz w ofercie prowadzonego na miejscu sklepu. Za krafty w butelkach płacimy tu od około 30 do 50 UAH za butelkę 0,33. Piwa pakowane w ozdobne opakowania są odpowiednio droższe.
 


 
Mniej znanym lokalem jest Choven również położony w samym centrum. W przeciwieństwie do opisanych wyżej miejscówek tutaj nie sprzedawane są piwa produkowane przez lokal, a butelkowane krafty z całego świata. Ceny zależą niestety od miejsca z którego przyjechało dane piwo, od jego składu, marki i dostępności więc niektóre kosztują bardzo mało, a niektóre tylko mało.

 


Zwykłe bary i restauracje


W innych lokalach gdzie dostępne są zwykłe piwa też nie jest przesadnie drogo. Nawet w dobrych restauracjach za piwo nie płacimy dużo. W omijanej przez biednych turystów restauracji włoskiej Valentino piwo kosztuje w granicach 50 UAH za lane i od 60 do 100 UAH za piwo butelkowane.

 
W równie dobrej restauracji Park Art of Rest za małe piwo płacimy 60 UAH, a duże wyceniane są na 85 lub 90 UAH. W gorszej klasy lokalach można spodziewać się nieco niższych cen.

 


Ile kosztuje piwo na Ukrainie?

Ceny alkoholu na Ukrainie są już wręcz legendarne, więc jeśli żałujecie około 50 UAH za piwo w knajpie to zawsze możecie iść do sklepu i kupić piwo w sklepie. Za jasnego Obołonia płacimy 14 UAH, hiszpańska Estrella kosztuje 51 UAH, Franziskaner 62 UAH, Amstel 18 UAH, Lwowskie 15 UAH za butelkę szklaną. Butelka plastikowa o pojemności 2,5 litra kosztuje 42 UAH. Najtańsze piwo we Lwowie w sklepie kupimy za około 12-13 UAH jeśli uda nam się wyrwać promocję. W sklepach w centrum będzie oczywiście drożej niż w markecie z którego pochodzą ceny. Polecamy sprawdzić pozostałe ceny na Ukrainie.

 
Uwaga: ceny są aktualne na rok 2020. Jeśli czytacie w 2022 to możecie spokojnie do cen dodać z 10-15%. Na zakończenie polecamy przeczytać nasze zestawienie miejsc na piwo we Lwowie.

 

Polecamy również: