Ukraina otwiera jedno z polsko-ukraińskich przejść granicznych!

W połowie marca Ukraina podjęła decyzję o zamknięciu większości przejść granicznych z krajami ościennymi. Na liście zamkniętych przejść granicznych z Ukrainą znalazło się prawie każde przejście. Po kilku tygodniach pojawiły się zmiany w rozporządzeniu. Ukraina ma zamiar otworzyć przejście graniczne Hrebenne – Rawa Ruska.

 

6 maja zmieniona została treść jednego z rozporządzeń powstałych przy okazji walki z epidemią koronawirusa. Z rozporządzenia o zamknięciu większości przejść granicznych usunięto polsko-ukraińskie przejście Rawa Ruska – Hrebenne.
 
Do tej pory od chwili nałożenia ograniczeń funkcjonowały jedynie dwa polsko-ukraińskie przejścia – Korczowa-Krakowiec i Dorohusk-Jagodzin. Otwarcie przejścia granicznego Rawa Ruska – Hrebenne nie oznacza to oczywiście, że można wyjechać na Ukrainę. Przejście ma obsługiwać transport towarowy i odciążyć dwa funkcjonujące obecnie punkty graniczne.
 
Niestety nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie szlabany zostaną podniesione przed pierwszym samochodem przekraczającym granicę na ponownie otwartym przejściu. Przypominamy również, że Ukraina zamknęła granice obcokrajowców pozostawiając jedynie transport towarów, a na Ukrainie wciąż nie działają placówki gastronomiczne czy hotele.
 
Ukraina planuje znoszenie ograniczeń nałożonych na obywateli dopiero od 11 maja. Według oficjalnych danych w chwili publikacji tego tekstu na Ukrainie odnotowano łącznie 13 184 przypadki chorych z koronawirusem i 327 ofiar śmiertelnych.

 

Polecamy również: