Przedstawiono plan odmrażania lwowskiej turystyki. Kiedy uda się pojechać?

W kwietniu pojawiały się plotki o tym, że Ukraina będzie otwierać granice z początkiem lipca. Później pojawiły się informacje o tym, że od 1 lipca z lotniska we Lwowie nowe połączenia międzynarodowe uruchomi WizzAir (w tym loty do Szczecina). Dziś na ukraińskim portalu Zaxid pojawił się wpis zastępcy burmistrza Lwowa z którego odczytać można kolejne pozytywne informacje. Wakacyjny wyjazd do Lwowa wydaje się być realną możliwością.

 

Andrij Moskalenko to zastępca mera Lwowa do spraw rozwoju. Moskalenko opublikował w internecie wpis na temat odmrażania lwowskiej turystyki w ciągu najbliższych miesięcy. Zastępca Andrija Sadowego podkreślił, że w turystyce we Lwowie pracuje około 15% mieszkańców, turyści średnio spędzają we Lwowie 3 dni i wydają 400 USD.

 
Plan odmrażania lwowskiej turystyki podzielony jest na pięć etapów. Pierwsze wprowadzane w maju i czerwcu mało nas interesują. Etap trzeci zaplanowany na “lipiec-sierpień” zakłada “stopniowe otwieranie międzynarodowych lotów do Lwowa”. Na “wrzesień-październik” zaplanowane jest przyjmowanie grupowych wycieczek zorganizowanych.

 
Plan zakłada “odbudowę turystyki międzynarodowej” dopiero w piątym etapie czyli w okresie “listopad-grudzień”. Lokalne władze zapowiedziały specjalną internetową konferencję prasową na której przedstawione zostaną szczegóły planu.

 
Wróżąc z fusów możemy więc prognozować, że przez pierwszych kilka miesięcy gdy otwarte zostaną granice Lwów będzie cichy, pusty, przyjemny i… znów tani. Podkreślamy jeszcze raz: większość turystów będzie mogła sobie pozwolić na wyjazd na Ukrainę dopiero jeśli powracający do Polski nie będą zamykani w domach na 14 dni po powrocie z wyjazdu.

 

Polecamy również: