Czy można jechać w Tatry? TPN informuje o otwarciu 4 dolin

Czy można jechać w Tatry? TPN informuje o otwarciu 4 dolin

Ograniczenia swobód poruszania się, które od pewnego czasu fundują nam rządzący zostają powoli znoszone. Tatrzański Park Narodowy we wtorek 21 kwietnia na Facebooku poinformował o otwarciu dla ruchu turystycznego trzech tatrzańskich dolin. Czy można jechać w Tatry? Gdzie można wjechać w Tatry? Które doliny w Tatrach są otwarte?

 

Od 21 kwietnia obszar Tatrzańskiego Parku Narodowego zostaje częściowo udostępniony dla ruchu turystycznego. Możliwe jest wejście do dolin reglowych: Doliny Białego, Doliny Strążyskiej, Doliny za Bramką, Ku Dziurze.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia należy unikać koncentracji w tych miejscach, a także pamiętać o zakrywaniu nosa i ust. Infrastruktura w Parku nie jest dezynfekowana – w przypadku używania rękawiczek jednorazowych lub maseczek należy je wynieść ze sobą z Parku – czytamy w informacji opublikowanej przez TPN

 

Władze parku zapowiadają ścisłe kontrole tego, czy turyści nie będą próbowali dostać się w wyższe partie niedostępne dla odwiedzających. W Tatrach nie działa również kolejka linowa prowadząca na Kasprowy Wierch.

 
TPN przypomina też, że wciąż jeszcze nieczynne obowiązuje zakaz wynajmu. Niestety kawiarnie i restauracje wciąż nie pracują normalnie. Lokale, które nie zamknęły się całkowicie prowadzą sprzedaż tylko na wynos.

 

Polecamy również: