3 największe atrakcje Paryża. Co zobaczyć w jeden dzień?

3 największe atrakcje Paryża. Co zobaczyć w jeden dzień?

Jeśli wybieracie się do Paryża na krótki wyjazd weekendowy lub macie zobaczyć Paryż w jeden dzień to nie ma najmniejszego sensu na czytanie długich zestawień miejsc wartych zwiedzania. W Paryżu w jeden dzień najlepiej ograniczyć się wyłącznie do największych atrakcji. Prawdopodobnie i na nie zabraknie czasu. Oto trzy największe atrakcje w Paryżu, które warto zobaczyć w jeden dzień. Co warto zwiedzić we francuskiej stolicy?

 


Wieża Eiffla

 
Wieża Eiffla jest jednym z najsłynniejszych budynków nie tylko Paryża, Francji czy Europy ale świata. Wielka stalowa konstrukcja wznosi się na wysokość 324 metrów. Została przygotowana z okazji wystawy światowej organizowanej w Paryżu w 1889 roku. Początkowo planowano, że pamiątka po rewolucji francuskiej zostanie rozebrana. Autorowi wieży udało się jednak odwieźć władze od tego pomysłu.

 
Wieża Eiffla w centrum Paryża jest obecnie największą atrakcją w mieście. Wieża dostępna jest do zwiedzania na dwa sposoby – pieszo lub windą. W sprzedaży są bilety na dwie wysokości – albo pierwszy albo drugi taras. Wstęp na szczyt jest oczywiście droższy. Bilety najlepiej kupić przez internet bowiem na miejscu codziennie ustawiają się gigantyczne kolejki. Więcej w naszym artykule – Wieża Eiffla.

 


 


Kaplica Sainte-Chapelle


Normalnie proponowalibyśmy odwiedzenie jednej z najsłynniejszych świątyń świata – katedry Notre Dame. Niestety po pożarze z kwietnia 2019 roku świątynia nie została jeszcze odbudowana i oddana do użytku. Zamiast niej inna atrakcja sakralna – słynna kaplica Sainte-Chapelle.

 
Kaplica powstała z fundacji króla Ludwika IX. Konstrukcję ukończono po 1238 roku, a konsekracji kaplicy dokonano 26 kwietnia 1248 roku. Kaplica uznawana jest za jedno z najwybitniejszych dzieł gotyckiej architektury. Po pożarze Notre Dame przeniesiono tu jedne z najsłynniejszych relikwii – koronę cierniową Jezusa Chrystusa. Zwiedzanie to koszt 15 EUR.

 


Luwr

 
Jedna z najsłynniejszych atrakcji Paryża i najsłynniejsze muzeum świata. W dawnym pałacu w Luwrze pod adresem Rue de Rivoli znajduje się muzeum sztuki Luwr. Jeśli chcecie je zwiedzić to najlepiej zdecydować się na zakup biletów ze znaczny wyprzedzeniem. Tanio nie jest ale to co w środku zobaczyć można bezcenne i unikatowe przedmioty. Na zwiedzanie muzeum warto poświęcić cały dzień. Można spędzić tu ponad 12 godzin, oczywiście przy odrobinie szczęścia i samozaparcia. Uwaga na tłumy!

 
W zbiorach muzeum znajduje się około 300 tysięcy eksponatów w tym tak bezcenne dzieła jak chociażby Mona Lisa Leonarda da Vinci, stella z kodeksem Hammurabiego, bezcenne posągi z okresu starożytnego Rzymu i Grecji w tym Wenus z Milo.

 

Polecamy również: