Czy A4 Kraków Rzeszów jest płatna? Czy A4 jest płatna do Tarnowa?

Autostrada A4 ciągnąca się od polsko-niemieckiej granicy aż po samo przejście graniczne z Ukrainą w Korczowej jest jednym z najważniejszych dróg na południu kraju. Niestety, część drogi na przykład z Krakowa do Katowic jest płatna. Jak wygląda sprawa z pozostałymi fragmentami drogi na wschód? Czy A4 z Krakowa do Tarnowa i z Krakowa do Rzeszowa jest płatna? Czy autostrada Kraków Tarnów jest płatna? Czy obwodnica Krakowa jest płatna?

 
Nie wszystkie odcinki autostrady A4 w Polsce są płatnymi fragmentami. A4 płatna jest na przykład z Krakowa do Katowic ale najdłuższa autostrada w Polsce w kierunku na wschód od Krakowa wciąż pozostaje odcinkiem bezpłatnym dla zwykłych kierowców samochodów osobowych.

 
Od dłuższego czasu słyszy się już o planach wprowadzenia opłat za przejazd A4 z Krakowa do Rzeszowa ale na chwilę obecną fragmenty te wciąż jeszcze z powodu różnych decyzji nie wprowadzono jeszcze elektronicznego poboru opłat na fragmencie z Krakowa na wschód.

 
Autostrada A4 z Krakowa do Tarnowa i z Krakowa do Rzeszowa na dzień dzisiejszy wciąż jest autostradą bezpłatną dla ruchu osobówek. Podobnie jak autostradowa obwodnica Krakowa. Jazda po krakowskiej obwodnicy również nie wymaga jeszcze opłat.

 
Niestety wszystko wskazuje na to, że opłaty na A4 z Krakowa na wschód kiedyś w końcu zostaną wprowadzone i wtedy by jechać na Ukrainę jeszcze bardziej opłacalny będzie samolot.

 


 
Polecamy również: