Jaki język w Budapeszcie? Jaki język na Węgrzech? Czy polski?

Jadąc do Budapesztu będzie trzeba się porozumiewać z mieszkającymi na Węgrzech mieszkańcami. Jak dogadać się w Budapeszcie? Jakiego języka używa się w Budapeszcie? Dziś sprawdzimy jaki jest język na Węgrzech i czy na Węgrzech i w Budapeszcie da się porozmawiać po angielsku. Czy na Węgrzech dogadam się po polsku?

 

Nie trudno chyba zgadnąć, że językiem używanym na Węgrzech jest język węgierski. Język węgierski należy do grupy języków ugryjskich, nie jest to słowiański język. Język węgierski jest językiem urzędowym na Węgrzech ale również w niektórych miejscach w Słowenii oraz w Wojwodinie. Język węgierski jest dość trudny i niezrozumiały dla Polaków.

 
Mało kto z Polski potrafi porozumiewać się po węgiersku więc trzeba zastanowić się jak dogadać się w Budapeszcie. Niestety mimo przyjaźni między narodami bariera językowa między Polakami, a Węgrami jest spora. Mało Węgrów potrafi mówić po polsku, mało Polaków po węgiersku. Oczywiście napoje procentowe mogą rozwiązać niektóre problemy, ale porozumiewanie się w Budapeszcie może być problemem.

 
Po polsku w Budapeszcie raczej się nie dogadamy. Czy Węgrzy mówią po angielsku? Angielski w Budapeszcie przyda się tym, którzy mają zamiar wybrać się do lepszych miejsc, spać w dobrych hotelach i jeść w dobrych restauracjach i kawiarniach. W podrzędnych lokalach niestety nie każdy z obsługi rozmawia po angielsku. Jeśli już Węgrzy mówią po angielsku to znajomość języka jest u nich dość słaba.

 
Starsi Węgrzy nie rozmawiają po angielsku prawie wcale. Ze względu na historię, bliskość Austrii i dużą liczbę niemieckich turystów na całych Węgrzech da się prędzej dogadać po niemiecku. Tu też pojawia się problem ponieważ nie każdy Polak zna niemiecki.

 
Do rozmów na Węgrzech w ostateczności warto przygotować również aplikację tłumacza w telefonie i nie bać się używać języka migowego. Węgrzy lubią Polaków więc finalnie wszystko się uda nawet jeśli nie znamy języków.

 


 

Polecamy również: