Najpopularniejsze auta początku 2020 roku na Ukrainie

Każdy kto od dawna jeździ na Ukrainę zauważył pewnie, że powoli z ulic znikają pojazdy, które już dawno powinny trafić na złom. Stare złomy powoli zostają wypierane przez auta o nieco mniej wątpliwym stanie technicznym, poprawia się też stan dróg na Ukrainie. Na Ukrainie kupuje się też nowe samochody. Przedstawiono właśnie dane o tym, jakie samochody były najczęściej wybierane przez kierowców w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2020 roku.

 

Ukraiński serwis AutoNews przedstawił szczegółowe dane o samochodowych wyborach na Ukrainie. W pierwszych miesiącach bieżącego roku zarejestrowano ponad 20 tysięcy nowych samochodów. Średnio na zakup nowego samochodu na Ukrainie przeznacza się równowartość 28 tysięcy dolarów (ponad 116 tysięcy złotych).

 
Najpopularniejszym autem początku 2020 roku jest na Ukrainie Dacia (Renault) Duster z 1479 sprzedanymi egzemplarzami, na drugim miejscu Toyota Rav4 (1312 sztuk), Kia Sportage (1252). Za podium tanie samochody Dacia (Renault) Sandero (777 sztuk) oraz Renault (Dacia) Logan, których sprzedano 762 sztuki. Pierwszą szóstkę najpopularniejszych aut na Ukrainie zamyka nowy Nissan X-Trail z 600 zarejestrowanymi egzemplarzami.

 
W marcu 2020 roku sprzedano tylko 6244 nowych samochodów co jest spadkiem o 15% w porównaniu do tego samego okresu w 2019 roku. W marcu w Polsce zarejestrowano 33 985 nowych samochodów co było spadkiem aż o 40 procent w porównaniu do marca 2019 roku. Motoryzacyjne wybory Polaków kształtują się inaczej niż na Ukrainie.
 


 
Przy okazji zapraszamy do archiwalnej galerii samochodów, którymi jeszcze niedawno jeździło się na Ukrainie.

 
W marcu w Polsce według Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar najpopularniejszymi autami były Toyota Corolla, Skoda Octavia i Skoda Fabia. Popularna na Ukrainie Rav4 w Polsce w marcu zajęła dopiero 10 miejsce.

 
Z całej Europy spływają informacje o tym, że przez epidemię chińskiego wirusa branżę samochodową czekają ogromne zastoje i spadki sprzedaży.

 


 
Polecamy również: