Ekspres ciśnieniowy czy przelewowy – jaki wybrać?

Ekspres wolnostojący dla wielu osób jest niezbędnym wyposażeniem kuchni. Dzięki niemu możesz bowiem cieszyć się filiżanką ulubionej kawy zawsze, gdy masz na to ochotę. Dowiedz się, jaki ekspres wybrać i spraw, aby każdy poranek był wyjątkowy.
 
Wybór właściwego ekspresu do kawy to niełatwe zadanie, dlatego warto poznać różnice pomiędzy poszczególnymi typami urządzeń, by podjąć dobrą decyzję. Wybierając sprzęt do domu, zastanów się, jaką kawę lubisz najbardziej, jak często ją pijesz oraz w jakich ilościach zaparzasz. Udzielenie odpowiedzi na powyższe pytania z pewnością ułatwi ci podjęcie ostatecznej decyzji. Zanim jednak wybierzesz określone urządzenie, dokładnie sprawdź jego parametry – dzięki temu zyskasz pewność, że twoja ulubiona kawa jest w zasięgu ręki. Dowiedz się, czym różni się ekspres ciśnieniowy od ekspresu przelewowego i wybierz ten, który bardziej spełnia twoje oczekiwania.
 

Ekspres przelewowy – co warto wiedzieć?

Historia ekspresów przelewowych w Polsce sięga początku lat 90. ubiegłego wieku. Wówczas w kraju pojawiły się bowiem pierwsze urządzenia tego typu, a kawa w nich parzona zaczęła powoli zastępować pitą dotychczas przez Polaków tak zwaną plujkę. Wielu mieszkańców Polski polubiło ekspres przelewowy, dzięki któremu napar był intensywny, pozbawiony fusów, a do tego sprzęt dodatkowo pozwalał na zachowanie właściwej temperatury naparu przez dłuższy czas (dzięki płycie grzewczej).
 
Niewątpliwym atutem tego typu urządzenia jest możliwość zaparzenia dużej ilości kawy jednocześnie. Jeśli więc zazwyczaj rano pijasz solidny kubek kawy lub często gościsz w swoim domu znajomych, zainwestuj w dobrej jakości ekspres przelewowy. Dzięki takiemu sprzętowi zyskasz możliwość przygotowania dużej ilości aromatycznego naparu w krótkim czasie. Zakup urządzenia nie oznacza, że musisz rezygnować z kawy z mlekiem. Wystarczy, że wlejesz do filiżanki spienione mleko i możesz cieszyć się smacznym cappuccino.
 
Kupując ekspres przelewowy, koniecznie zwróć uwagę na moc urządzenia. Od niej zależy bowiem szybkość nagrzewania, a co za tym idzie – efektywność sprzętu. Przykładem ekspresu przelewowego o odpowiedniej mocy może być, np. Bosch ComfortLine Czarny TKA6A043 o mocy 1000-1200 W. Szybkie nagrzewania sprawia, że dzbanek o pojemności 1,25 litra (10/15 filiżanek) zapełnia się błyskawicznie, a ty możesz cieszyć się wyjątkowym smakiem i aromatem kawy, kiedy chcesz. Kolejnym atutem wspomnianego modelu jest innowacyjny system EasyDescale3, czyli program odkamieniania przedłużający żywotność sprzętu. Ponadto ekspres przelewowy Bosch ComfortLine jest wyposażony w funkcję Aroma+ umożliwiającą indywidualną regulację aromatu kawy, dlatego zawsze pijesz taki napar, jaki lubisz najbardziej. Inne godne uwagi modele znajdziesz na stronie https://www.bosch-home.pl/lista-produktow/ekspresy-do-kawy/ekspresy-przelewowe

 

Ekspres ciśnieniowy – najważniejsze informacje

Ekspres automatyczny ciśnieniowy to świetne rozwiązanie dla wszystkich miłośników kawy. Tego rodzaju urządzenia są łatwe w obsłudze, a liczne funkcje sprawiają, że możesz bez problemu przygotować zarówno kawę czarną, jak i mleczną bez wychodzenia z domu. Podstawową funkcją ekspresu ciśnieniowego jest przygotowanie dobrej jakości espresso. Na bazie tej kawy przyrządza się bowiem napoje takie jak cappuccino, latte czy americano. Ekspres wolnostojący marki Siemens spełni twoje oczekiwania, jeśli często bywasz w kawiarniach i lubisz różne rodzaje kawy.
 
Wybierając ekspres automatyczny (zarówno podczas kupna ekspresu wolnostojącego, jak i do zabudowy), zwróć uwagę na parametry takie jak: młynek, moc, ciśnienie, zbiornik na wodę i odpady, system spieniania mleka, a także wyświetlacz i programator. Przykładem urządzenia, które doceniają rzesze kawoszy jest proponowany przez markę Siemens automatyczny ekspres do kawy EQ.6 plus s800. Ten sprzęt pozwoli ci na przyrządzanie ulubionych napojów za pomocą jednego guzika. Urządzenie zostało wyposażone w wiele przydatnych funkcji. Jedną z nich jest system autoMilk clean, który pozwala na skutecznie czyszczenie parą po każdym użyciu urządzenia. Ponadto w tym ekspresie przygotujesz dwie kawy jednocześnie, co z pewnością sprawdzi się podczas wizyty gości. Łatwy w obsłudze wyświetlacz oraz system cofeeSelect to z kolei sposób na szybkie wybieranie ulubionych napojów. Użytkownicy podkreślają nie tylko wygodę użytkowania, ale przede wszystkim wyjątkowy smak parzonej w tym ekspresie kawy.

 

Przydatne funkcje ekspresu do kawy

Dobrej jakości ekspres powinien posiadać funkcje, które ułatwiają jego codziennie użytkowanie i sprawiają, że codzienne parzenie ulubionej kawy jest przyjemnym rytuałem. Ciekawym rozwiązaniem jest proponowana przez markę Siemens funkcja baristaMode (m.in. ekspres automatyczny EQ.9 plus connect s700), która pozwala na optymalizację najważniejszych parametrów urządzenia, czyli moc parzenia, rozmiar napoju, jego temperatura, stosunek kawy do mleka oraz szybkość zaparzania. Kolejnym rozwiązaniem stosowanym w urządzeniach tej firmy jest system autoMilk Clean. W pełni automatyczny system czyszczenia układu spieniania mleka sprawia, że picie cappuccino czy latte nie wiąże się ze skomplikowanym myciem poszczególnych elementów spieniacza. OneTouch DoubleCup (np. w automatycznym ekspresie do kawy EQ.500 classic) to możliwość przygotowania dwóch filiżanek ulubionej kawy w tym samym czasie. Dzięki temu rozwiązaniu możesz celebrować ważne chwile z kimś bliskim, nie tracąc ani chwili na parzenie drugiego napoju.

 
Połączenie innowacyjnych technologii dla jeszcze większej przyjemności to myśl przewodnia inżynierów projektów ekspresy marki Siemens. Specjaliści opracowali niezwykle ciekawą funkcję, jaką jest iAroma, która dzięki idealnemu rozdrabnianiu ziaren, wykorzystywaniu wody o optymalnej temperaturze i zaparzaniu kawy we właściwym czasie gwarantuje ogromną przyjemność z picia ulubionych napojów. W system iAroma zostały wyposażone urządzenia takie jak: EQ.500 integral, EQ.500 classic, EQ.9 plus connect s700 czy EQ.9 s400.
 

Ekspres do kawy ciśnieniowy czy przelewowy – Który wybrać?

Ekspres wolnostojący, zarówno ten ciśnieniowy, jak i przelewowy, powinien odpowiadać twoim oczekiwaniom. Zanim wybierzesz się do sklepu, zastanów się więc, po jaką kawę sięgasz najczęściej i wybierz urządzenie, które zapewni ci stały dostęp do ulubionego napoju. Jeśli w twoim domu kawę pija kilka osób, a w dodatku prawie nikt nie lubi mleka, postaw na ekspres przelewowy – dzięki niemu szybko przygotujesz dzbanek aromatycznego naparu. Jeśli jednak lubisz kawy mleczne i często pijasz cappuccino czy latte, zdecyduj się na automatyczny ekspres ciśnieniowy – takie urządzenie sprawi, że będziesz cieszyć się każdym rodzajem kawy bez konieczności wychodzenia do kawiarni.

 
Kupno dobrego ekspresu do kawy to niełatwe zadanie, dlatego przed zakupem zastanów się, jaką kawę lubisz pić, a następnie dokładnie sprawdź parametry urządzenia, które cię interesuje. Wybierając się na zakupy, zwróć także uwagę na ofertę marek Bosch i Siemens. Producenci stale udoskonalają technologię i dbają o to, by sprzęt przez nich produkowany spełniał oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

 
Post sponsorowany.