Koronawirus na Ukrainie: Opera lwowska zawiesza niektóre spektakle

Koronawirus na Ukrainie: Opera lwowska zawiesza niektóre spektakle

Ukraina podjęła zdecydowane kroki wyprzedzające walkę z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 powodującego chorobę COVID-19. Ograniczono liczbę działających przejść granicznych, zawieszono naukę w szkołach, wprowadzono zakaz eksportu materiałów mogących pomóc w walce z epidemią. W obliczu szalejącej w Europie epidemii podjęto również działania w operze we Lwowie. Opera we Lwowie zawiesiła niektóre spektakle. Kiedy zostaną przywrócone?

 

Na Ukrainie wprowadzony został zakaz organizowania imprez masowych mających więcej niż 200 uczestników (z wyjątkiem wydarzeń rangi państwowej). W związku z wprowadzonymi przepisami opera we Lwowie również odwołała spektakle odbywające się na dużej scenie.
 
Spektakle na głównej scenie w operze we Lwowie zawieszone są tymczasowo do 3 kwietnia 2020 roku. W hali lustrzanej koncerty będą odbywać się bez zmian. Zwiedzanie budynku projektu słynnego Zygmunta Gorgolewskiego wciąż jest możliwe i odbywa się bez zmian.
 
Osoby które kupiły już bilety mogą starać się o zwrot w kasie biletowej opery we Lwowie. Osoby które kupiły bilety za pośrednictwem internetu dostaną zwrot zgodnie z regulaminem internetowej platformy sprzedaży biletów – czytamy na stronie opery we Lwowie.
 
W jednym z poprzednich artykułów dowiecie się więcej na temat przedwojennego Teatru Wielkiego we Lwowie zwanego dziś operą lwowską. Warto również poznać ciekawostki dotyczące lwowskiego zabytku.

 


 
Polecamy również: