Od jutra nieczynna jedna z największych atrakcji Lwowa

Władze Lwowa podjęły kolejną decyzję prewencyjną w związku z zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2 i chorobą COVID-19. Poinformowano właśnie, że od jutra czyli od 13 marca 2020 roku zawieszona zostaje możliwość korzystania z jednej z największych atrakcji turystycznych we Lwowie.

 
Władze Lwowa zdecydowały się na podjęcie najróżniejszych środków mających przeciwdziałać ewentualnemu rozprzestrzenianiu się wirusa przybyłego z chińskiego miasta Wuhan. Jednym z działań prewencyjnych jest zamknięcie jednej z największych atrakcji miasta. Od piątku zawieszony zostaje wstęp na wieżę ratuszową we Lwowie.
 
Każdy kto miał okazję wspiąć się na taras widokowy mieszczący się aż 65 metrów nad płytą Rynku we Lwowie wie pewnie, że najpierw trzeba było wejść do budynku ratusza, następnie przejść wąską klatką schodową dotykając wielu poręczy i drzwi. Na stronie lwowskiej rady miejskiej czytamy, że zamknięcie ma mieć również związek z zaplanowanymi pracami remontowymi.
 

 
Zamknięcie tarasu widokowe we Lwowie to kolejne utrudnienie dla turystów przyjeżdżających do miasta. Władze opery lwowskiej odwołały spektakle na głównej scenie operowej w mieście. Jeśli chcieliście wejść na wieżę to w chwili obecnej zaprosić możemy tylko do zobaczenia panoramy Lwowa z ratusza i kilku innych miejsc oraz przeglądnięcie widoków Lwowa w techncie tilt-shift, a także galerię przedwojennych panoram Lwowa.
 

Tu przeczytacie więcej o historii ratusza we Lwowie.
 
Do tej pory na Ukrainie oficjalnie potwierdzono tylko jeden przypadek nowej choroby. W kraju zdecydowano się jednak na ostre działania prewencyjne w zakaz organizowania imprez gromadzących ponad 200 osób i zamknięcie aż 170 punktów granicznych.

 


 
Polecamy również: