Ukraina walczy z koronawirusem. Oto plany rządu

Kilka dni temu w Czerniowcach potwierdzono pierwszy przypadek zachorowania na chorobę spowodowaną koronawirusem z chińskiego Wuhan. Ukraińskie ministerstwo zdrowia przedstawiło plan działań mających na celu zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się choroby w kraju. Podjęte zostaną dość zdecydowane środki.

Ukraiński wiceminister zdrowia Wiktor Laszko podczas briefingu prasowego w miejscowości Nowi Sanżary, gdzie właśnie zakończyła się kwarantanna 72 osób ewakuowanych z Wuhan w lutym, przestawił plany rządu mające na celu powstrzymanie rozwoju choroby na Ukrainie. Wschodni sąsiedzi podejmą dość zdecydowane działania.

Warto nadmienić, że u żadnej z osób ewakuowanych z Chin nie wykryto obecności nowego wirusa. Wszyscy podjęci kwarantannie zostali dziś wypuszczeni do domów.

Niestety w niedalekiej przyszłości będziemy zmuszeni do wprowadzenia restrykcyjnych środków anty-epidemiologicznych. Zakażemy imprez masowych, konferencji, wydarzeń sportowych i tymczasowo zamkniemy szkoły – poinformował wiceminister

Ukraińskie media informują, że trwa właśnie badanie próbek pobranych od kolejnych 10 osób u których istnieją podejrzenia co do zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Obecnie na Ukrainie istnieje jeden oficjalnie potwierdzony przypadek chorego na COVID-19. Mężczyzna wrócił na Ukrainę z podróży do Włoch.