Ukraina potwierdza pierwszy przypadek koronawirusa

Ukraina potwierdza pierwszy przypadek koronawirusa

Odpowiedź na pytanie czy jest koronawirus na Ukrainie właśnie się zmieniła. Ukraińskie władze potwierdziły pierwszy przypadek nowej choroby wywołanej wirusem z Wuhan na Ukrainie. Co wiadomo o koronawirusie na Ukrainie?
 
We wtorek 3 marca 2020 roku Ukraina oficjalnie potwierdziła pierwszy przypadek koronawirusa. Pierwszy przypadek choroby COVID-19 wywoływanej przez wirus SARS-CoV-2 został potwierdzony u pacjenta w Czerniowcach.
 
Już 1 marca potwierdzono, że w Czerniowcach jest osoba u której podejrzewa się obecność nowego wirusa. Teraz uzyskano już wyniki testów. Wiadomo, że pierwszy pacjent u którego wykryty został koronawirus wrócił niedawno z podróży do Włoch. Pacjent z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa trafił do szpitala zakaźnego 29 lutego. Mężczyzna podróżował z żoną u której nie potwierdzono jeszcze choroby. Kobieta pozostaje izolowana w domu.

 
Obecnie służby medyczne pracują nad dotarciem do wszystkich osób, które mogły mieć styczność z chorym, jednak według zapewnień władz mężczyzna nie miał styczności z dużą liczbą osób i już od powrotu do kraju po wystąpieniu pierwszych objawów był izolowany. Mężczyzna znajduje się w stabilnym stanie, narzeka na suchy kaszel i gorączkę.
 
Na Ukrainie znajduje się jeszcze czterech pacjentów z podejrzeniem wirusa u których prowadzone są testy na jego obecność. Pozostali Ukraińcy chorzy na nową chorobę pozostają poza granicami kraju – jedna mieszkanka Lwowa jest we Włoszech, a w Japonii trzy osoby chore zeszły z pokładu liniowca Diamond Princess. Jeden Ukrainiec, który również zaraził się na statku pokonał już chorobę i czuje się dobrze. Uspokajamy jednak – przypadków choroby nie wykryto jeszcze we Lwowie.

 


 
Polecamy również: