Ile kosztuje turecka wiza? Czy do Turcji potrzebna wiza?

Turcja stała się jedną z najbardziej popularnych destynacji turystycznych. Nic dziwnego, że wiele osób zastanawia się ile kosztuje wiza do Turcji. Czy wiza do Turcji jest potrzebna? Czy wizy do Turcji zniesiono? Od kiedy nie trzeba wizy do Turcji 2020. A co dla dziecka?

 
Tureckie ministerstwo spraw zagranicznych poinformowało właśnie o zniesieniu wymaganych dotychczas do wjazdu do kraju. Wizy zostały zniesione dla obywateli kilku krajów Europy należących do tak zwanej strefy Schengen.
 
Od 2 marca 2020 roku Turcja zniosła obowiązek wizowy dla Polaków oraz dla obywateli Austrii, Belgii, Holandii, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii. Pytanie o to ile kosztuje wiza do Turcji jest już pytaniem, które nikogo nie obchodzi. Cena wizy do Turcji też nie – Polacy wizy nie potrzebują.
 
Do tej pory o wizę do Turcji trzeba było postarać się przez internet i zapłacić za nią 35 dolarów. Ile będzie można być bez wizy na polskim paszporcie w Turcji?
 
Tu sytuacja będzie taka jak w większości krajów. Bez wizy do Turcji będzie można przyjechać na 90 dni w okresie 180 dni. Tak samo jak na przykład na Ukrainę. Jeśli planujecie wakacyjny wyjazd na przykład do Antalyi to jego koszt zdecydowanie spadnie i problemów z przygotowaniem wycieczki będzie znacznie mniej. Przed wyjazdem na wakacje warto sprawdzić co kupić w Turcji.

 


 
Warto przeczytać również: