Wirus zamyka szkoły we Lwowie i okolicach

Wirus zamyka szkoły we Lwowie i okolicach

Uwaga wszystkich zwrócona jest na koronawirus 2019-nCoV wywołujący zapalenie płuc ale wcale nie znaczy to, że należy zapomnieć o innych chorobach, a zwłaszcza nie o grypie. Udających się na weekend do Lwowa, jak każdej zimy, przestrzegamy o grypie przez którą do końca tygodnia odwołano zajęcia w wielu szkołach we Lwowie i obwodzie lwowskim..

 
Sytuacja powtarza się jak w Dniu Świstaka z tą różnicą że nie co 24 godziny, a co 12 miesięcy. W sumie zamiast pisać tekst o sytuacji aktualnej na rok 2020 wystarczy tylko podlinkować teksty sprzed lat. Jak zwykle w lutym we Lwowie i okolicach szkoły zamykane są z powodu chorób wśród dzieci.

 
Lokalne media informują już o 34 zamkniętych placówkach edukacyjnych we Lwowie i kolejnych 254 w obwodzie lwowskim, największa liczba zamkniętych placówek to okolice Złoczowa.

 
Szkoły zamykane są z powodu wirusowych chorób górnych dróg oddechowych w tym grypy. Niektóre zamyka się profilaktycznie, w innych uczniów jest po prostu zbyt mało, by prowadzić zajęcia. Większość z zamkniętych placówek to szkoły dla starszych dzieci, przedszkola na chwilę obecną działają bez wielkich trudności.

 
Na dziś wiadomo, że większość zajęć będzie zawieszona do końca tygodnia. Co będzie dalej – zobaczymy. Według informacji lokalnych mediów w zeszłym tygodniu w rejonie lwowskim na choroby górnych dróg oddechowych zachorowało około 13 tysięcy osób.

 
Od początku “sezonu grypowego” na chorobę zapadło 2,5 mln osób, zanotowano 13 zgonów z powodu grypy. Wszystkie ofiary śmiertelne to osoby nieszczepione. Na Ukrainie grasuje przede wszystkim wirus H1N1.

 
Warto przeczytać również: