Budapeszt nocą. Tak wygląda Parlament i co warto zobaczyć?

Budapeszt jest miastem pięknym o każdej porze roku, dnia i nocy. Dziś skupimy się na tej ostatniej. Jak wyglądają budapesztańskie atrakcje nocą? Jak wygląda słynny Parlament. Co warto zwiedzić i zobaczyć w nocy w węgierskiej stolicy? Oto zdjęcia nocne z Budapesztu.

 
Budapeszt nocą zdjęcia

 
Co robić nocą w Budapeszcie? Nocne zwiedzanie Budapesztu to przede wszystkim możliwość zobaczenia największych atrakcji w zupełnie nowej odsłonie. Parlament illuminuje dziesiątkami świateł, podobnie jak Zamek Królewski i wszystkie budapesztańskie mosty. Nocą najpiękniejszy jest oczywiście słynny Most Łańcuchowy ale i most św. Elżbiety nie wygląda wcale źle. Powyżej widok na Zamek Królewski.

 
Budapeszt nocą zdjęcia
 
Ciekawym pomysłem na wieczorne zwiedzanie Budapesztu jest przejazd tramwajem lub przejście się promenadą nad Dunajem.
 
Budapeszt nocą zdjęcia
 
Dobrym pomysłem na noc w Budapeszcie jest wyjście na Górę Gelerta by stąd podziwiać oświetlone miasto ale i dla osób, które nie chcą się wspinać pozostaje kilka ciekawych widoków w postaci oświetlonego gmachu opery i bazyliki św. Stefana oraz Plac Bohaterów.
 
Budapeszt nocą zdjęcia
 
Dla osób, które chcą wydać nieco więcej dobrym pomysłem są wieczorne rejsy po Dunaju. W ofercie lokalnych przewoźników różne typy rejsów od zwykłych wycieczek widokowych aż po rejsy podczas których można zjeść kolację na falach Dunaju.
 
Budapeszt nocą zdjęcia
 
Nocą w Budapeszcie warto zobaczyć praktycznie każdy punkt widokowy ale dla tych dla których nocne życie to coś innego, niż tylko widokowe spacery miasto również ma coś ciekawego i nie chodzi tu tylko o nocną przejażdżką na diabelskim młynie Budapest Eye.
 
Budapeszt nocą zdjęcia
 
W Budapeszcie pełno jest tak zwanych ruin barów. To mniej lub bardziej ukryte bary będące nie tylko miejscami w których można napić się czegoś mocniejszego ale również same w sobie są atrakcją turystyczną.
 
Budapeszt nocą zdjęcia
 
Oczywiście w Budapeszcie znajdzie się też więcej nocnych rozrywek w postaci rozlicznych klubów dla dorosłych ale o tym pisać w tym materiale nie będziemy.
 
Budapeszt nocą zdjęcia
 
Dla umilenia czasu jeszcze kilka nocnych zdjęć Parlamentu w Budapeszcie.
 
Budapeszt nocą zdjęcia
 
Warto również przeczytać o zwiedzaniu nietypowych atrakcji w Budapeszcie.
 

Budapeszt nocą zdjęcia
 

A także artykuł o obowiązkowych daniach, które warto spróbować będąc na Węgrzech.

 


 
Polecamy również:

  • Czy na Węgry potrzeba paszportu?
  • Czego spróbować na Węgrzech? Co zjeść w Budapeszcie? Dania kuchni węgierskiej
  • Co warto kupić w Budapeszcie?
  •