Czy w Izraelu jest bezpiecznie? Czy jest wojna 2020

Czy w Izraelu jest bezpiecznie? Czy jest wojna 2020

ostrzelanie i śmierć irańskiego generała Sulejmaniego w Bagdadzie, katastrofa ukraińskiego samolotu w Iranie, powtarzające się ostrzały w najróżniejszych częściach Bliskiego Wschodu. Wszystkie te wydarzenia mogą podnosić pytanie o bezpieczeństwo wyjazdów do Izraela. Czy w Izraelu jest bezpiecznie? Czy wyjazd jest bezpieczny z początkiem 2020 roku? Taka jest sytuacja w Izraelu.

 

Jedna z Czytelniczek Kawiarniany.pl wybrała się właśnie na wycieczkę do Izraela i przesłała nam wiadomość dotyczącą bezpieczeństwa w chwili obecnej.

 

Jest normalnie. Na ulicach widać wojsko ale gdy byłam tu wcześniej było dokładnie tak samo. Napotkana kobieta stwierdziła, że nie widzi różnicy, kraj jest niestabilny od samego powstania i tak jest nadal. Nie ma zwiększonych niepokojów czy patroli. Syreny wyją raz na jakiś czas i trzeba schować sIę wewnątrz, to standardowa praktyka – relacjonuje Czytelniczka.

 

Osoby jeżdżące do Izraela znają pewnie klimat panujący w Tel Avivie, więc wiedzą czego można się spodziewać. Sytuacja na tą chwilę jest taka jak zwykle.

 
Na obecną chwilę lokalne media i ludność bardziej przejęte są powodziami, które toczą Izrael. W wyniku ulewnych deszczy podczas których opady wyniosły aż 74 litry na metr kwadratowy w ciągu dwóch godzin, doszło do bardzo wielu podtopień i zalań.

 
Lokalną społeczność wzburzyła śmierć dwóch młodych osób zalanych w windzie, które zmarły w wyniku hipotermii przed przybyciem służb ratunkowych. Jeśli pojechaliście w jakieś ciekawe miejsce i chcecie podzielić się wrażeniami to nie wahajcie się wysłać nam wiadomości!

 


 
Warto przeczytać również: