Chris Botti gwiazdą festiwalu Leopolis Jazz Fest 2020

Mamy dobrą wiadomość dla fanów jazzu, którzy wybierają się na popularny festiwal do Lwowa. Słynny amerykański trębacz Chris Botti został właśnie ogłoszony jedną z gwiazd przyszłorocznej edycji festiwalu Leopolis Jazz Fest, która zaplanowana jest na czerwiec 2020 roku. Co wiadomo o występie artysty?

 
57-letni trębacz i kompozytor smooth jazzowy urodzony w 1962 roku w Portland wystąpi na koncercie we Lwowie pod koniec czerwca przyszłego roku. Chris Botti jest jednym z najlepiej sprzedających się instrumentalistów. Szersza publiczność doceniła go w 2004 roku po wydaniu krążka When I Fall in Love. W 2020 roku Botti został nagrodzony nagrodą Grammy. Do tej pory sprzedaż ponad 4 miliony płyt i współpracował z takimi gwiazdami jak Lady Gaga, Sting, barbara Streisand, Steven Tyler czy Frank Sinatra.
 
Koncert Chrisa Bottiego w ramach festiwalu Leopolis Jazz Fest we Lwowie zaplanowany jest na 27 czerwca 2020 roku. Leopolis Jazz Fest odwiedza około 100 tysięcy melomanów. Pierwszą edycję festiwalu zorganizowano w 2011 roku.
 
W mijającym roku publiczność nad Wisłą mogła podziwiać Chrisa Bottiego w maju na pięciu koncertach – we Wrocławiu, Katowicach, Warszawie, Poznaniu i Sopocie.