Wieża ratusza we Lwowie zamknięta. Do kiedy nie można zwiedzać?

Zwiedzanie wieży Ratusza we Lwowie jest jedną z najlepszych okazji na to, by popatrzeć na miasto z góry. Punkt widokowy znajdujący się na mierzącej 65 metrów wysokości wieży zwiedzać można zwykle za symboliczną wręcz opłatą. Niestety osoby wybierające się wkrótce do Lwowa muszą zapomnieć o możliwości wejścia na wieżę Ratusza. Zwiedzanie wieży od kilku dni było niemożliwe, a teraz punkt widokowy oficjalnie zamknięto. Kiedy znów czynna będzie wieża?

 

Od kilku dni wejście na ratuszową wieżę było niemożliwe. Wokół ratusza rozstawione były namioty i powiewały flagi w różnych kolorach. W ciągu ostatnich kilku dni pod Ratuszem było gorącą. Do sal w magistracie wdarły się grupy nacjonalistów. W efekcie bójki do której doszło wewnątrz ratusza ranny został jeden z miejskich urzędników.

 

W ratuszu zobaczyć można kartkę informującą o tym, że wejście na punkt widokowy na szczycie budynku jest niemożliwe od 30 maja. Według oficjalnej wersji chodzi o ograniczenie wejścia osób trzecich z powodu prac konserwatorskich. Niestety nie podano dokładnie o jakie prace ma chodzić. Wejście do samego budynku Ratusza wciąż jest otwarte dla zwiedzających. Oficjalnie nie ma mowy o związku protestów z zamknięciem wieży ratuszowej. Niestety konkretna data otwarcia tarasu widokowego nie została jeszcze podana do publicznej wiadomości.

 

Zwiedzanie wieży Ratusza we Lwowie jest jedną z popularnych atrakcji w mieście. Obecnie wstęp na wysoką na 65 metrów wieżę kosztuje 40 UAH czyli 5,70 zł. W międzyczasie polecamy więc skorzystanie z innych punktów widokowych we Lwowie. Na osłodę pozostaje też widok z wieży Ratuszowej w naszej galerii.

 
Polecamy również: