Grypa atakuje we Lwowie. Specjaliści prognozują epidemię

Niecały rok temu informowaliśmy o tym, że we Lwowie obok epidemii odry pojawił się też problem z grypą. Temperatury spadły, nadchodzi zima, problem grypy znów pojawił się we Lwowie. Specjaliści prognozują kolejną epidemię grypy, a w ostatnim tygodniu liczona była już w setkach.

 
Lwowskie media informują o kolejnej epidemii. W zeszłym tygodniu we Lwowie zanotowano 10 tysięcy osób chorych na ostre infekcje górnych dróg oddechowych. To o blisko 1000 więcej, niż tydzień wcześniej. We Lwowie i okolicach w tym roku zaszczepiło się na grypę około 5 tysięcy osób. Lekarze prognozują zwiększoną zachorowalność do końca grudnia. Specjaliści mówią o epidemii grypy, która w tym roku rozwijać się będzie na Ukrainie.
 
Już pod koniec listopada grypa zaatakowała na wschodzie kraju. W Charkowie pod koniec zeszłego miesiąca zawieszono lekcje w szkołach. Na Ukrainie obecny jest wirus A podtyp H3N2 dość łatwo wywołujący powszechne zachorowania.
 
Grypa i jej powikłania są szczególnie niebezpieczne dla kobiet w ciąży, osób starszych i dzieci. Jadąc do Lwowa lepiej unikać więc miejsc w których można mieć kontakt z chorymi. Z początkiem 2018 roku we Lwowie z powodu grypy odwoływano nawet zajęcia w szkołach.

 


 
Polecamy również:

 

[related_posts_by_tax posts_per_page=”8″ format=”thumbnails” image_size=”medium” columns=”4″]