Pod Lwowem 300(!) nowych zachorowań na odrę w DWA dni

W tym roku na Ukrainie na odrę zachorowało już prawie 40 tysięcy ludzi. W okolicach Lwowa to już ponad 7 tysięcy osób. Do niechlubnej puli należy dodać kolejnych 300 zachorowań odnotowanych w dniach 5 i 6 listopada. Choroba chyba nigdy nie rozprzestrzeniała się tu tak szybko.

 

W szkole numer 74 w miejscowości Rudno zaraz na obrzeżach Lwowa, w odległości około 12 kilometrów od lwowskiego Rynku, zachorowało 30 dzieci. To jedno z większych ognisk choroby. Wśród najczęściej chorujących są dzieci z klas od 1 do 3. Jednej z klas w szkole w miejscowości zawieszono zajęcia z powodu dużej liczby chorych.

 

Największym problemem jest to, że rodzice nie chcą szczepić dzieci – informuje kierownik Departamentu Edukacji Wydziału Polityki Humanitarnej Lwowskiej Rady Miejskiej

 

Odra łatwo może rozprzestrzenić się na pobliskie miejscowości. We położonej niedaleko wsi Łapajówka choruje 44 uczniów. Obok położone są miejscowości Zimna Woda i Rudno osada z których dzieci mogą być zagrożone chorobą. W Zimnej Wodzie już zachorowało 13 osób. Lekcje zawieszono do 14 listopada.

 

Odra jest prawdziwie palącym problemem na Ukrainie. Od początku 2018 roku zachorowało już 36455 osób w tym 22 344 dzieci. W poprzednim tygodniu nie było lepiej. W dniach od 25 października do 31 października w rejonie lwowskim zanotowano 299 przypadków odry. 77% z tej grupy chorych nie było szczepionych. Według ukraińskich władz przy tym tempie zachorowalności rok może być rekordowym w historii niepodległej Ukrainy. Rekordowym był 2006 rok w którym zanotowano 42 724 chorych.

 

Epicentrum choroby znajduje się w okolicy Lwowa – od początku 2018 roku zanotowano tu rekordowe 7 364 przypadki choroby w tym 5200 zachorowań u dzieci. W 2018 roku na Ukrainie na powikłania odry zmarło 15 osób. Zachorowania na odrę na Ukrainie są największe w tych obwodach w których poziom wyszczepienia jest najniższy, czyli w obwodach lwowskim, zakarpackim oraz iwano-frankowskim (dawniej Stanisławów).

 


 
Polecamy również:

 
Źródła: lviv.ua, zahid

 
[related_posts_by_tax posts_per_page=”8″ format=”thumbnails” image_size=”medium” columns=”4″]

2 komentarze do “Pod Lwowem 300(!) nowych zachorowań na odrę w DWA dni”

Możliwość komentowania została wyłączona.