Restauracja Konfederacka 4 na Dębnikach. Kiedyś to był hit

Restauracja Konfederacka 4 na Dębnikach. Kiedyś to był hit

Dębniki. To tu przy Tynieckiej przed wojną mieszkał Karol Wojtyła, tu wznoszono ciekawe modernistyczne budowle jak kościół św. Stanisława Kostki czy wille osiedla Legionowego. Dziś mimo niewielkiej odległości od ścisłego centrum Krakowa wciąż są dość spokojnym zakątkiem. Nie znaczy to, że nie ma tu restauracji czy kawiarni. Kilka lat temu rekordy popularności bił lokal Konfederacka 4 mieszczący się – jak nie trudno chyba zgadnąć – przy ul. Konfederackiej 4. Restauracja, której symbolem były niedzielne śniadania i niebieski kot wciąż istnieje chociaż ciężko znaleźć ją w Google. Czy warto tu przyjść?

 

Kilka lat temu mieszczący się przy Konfederackiej lokal zajmujący budynek po starej piekarni był prawdziwym hitem. Restauracja urządzona w nieco loftowym stylu kusiła szeroką ofertą i możliwością zakupu wina, niedzielnymi śniadaniami i częstymi zmianami wprowadzanymi do naprawdę interesującego menu. Ceny były przystępne, obsługa miła, a symbolem knajpy był przeuroczy kot. Przez lata coś poszło nie tak. Konfederacka 4 nie jest już zbyt popularnym miejscem. Wciąż mieszka tu kot, ale już inny. Po latach przypomnieliśmy sobie o lokalu i postanowiliśmy wpaść tu na obiad z nadzieją, że pewne rzeczy nigdy się nie zmieniają.

 

Konfederacka 4 – wystrój i klimat

Konfederacka 4, Kraków
 
Restauracja mieści się w budynku, który służył kiedyś za piekarnię. Przed lokalem ustawione są niewielkie stoliki, wejście po dość stromych schodach. W pierwszej sali bar, kilka starych mebli. Druga sala urządzona w loftowym klimacie ozdobiona jest przez stary piec oraz otwartą kuchnię. Z jednej strony to ciekawe – widzimy przecież jak powstają nasze posiłki. Z drugiej niestety we wnętrzu drugiej sali często zbyt bardzo czuć przygotowywane jedzenie, którym późnej mogą przejść ubrania. Zimą w tej sali jest też dość chłodno.

 

Od czasów dość regularnych wizyt kilka lat temu praktycznie nic się tu nie zmieniło. Wnętrzu przydałoby się jednak nieco odświeżenia. Klimat miejsca nie zmienił się zbytnio, chociaż było mniej tłoczno. Zrzucić to można na pogarszającą się pogodę za oknem oraz lokalizację w której ciężko o turystów.
 

Konfederacka 4 – menu i ceny

Konfederacka 4, Kraków
 
Otwarcie wydrukowanego na spiętych w clipboardzie kartkach menu było zaskoczeniem. Na pierwszej stronie pizza, której kiedyś tu nie było. Drogo nie jest od 23 zł za pizzę z mascarpone i szpinakiem czy z salami i oliwkami do maksymalnie 28 zł za pizzę z szynką parmeńską, rukolą i kremem balsamicznym lub z bekonem, serem i cebulą. Ceny nie są wysokie, ale w tych granicach można zjeść już prawdziwą neapolitańską pizzę w En Plato.

 

Dalej śniadania serwowane od poniedziałku do piątku od 10 do 12 w postaci tostów z szynką i serem po 12 zł, deski serów i wędlin oraz deski serów podhalańskich po 30 zł. Sałatki za 25 i 30 zł za sałatkę z kurczakiem. Zupa dnia za 10 zł, żurek po 13 zł, zupa gulaszowa za 19 zł, tyle samo co w węgierskiej restauracji Balaton przy Grodzkiej.

 
Konfederacka 4, Kraków
 

Dania główne w cenie od 25 do 32 zł. W menu zastaliśmy 10 dań głównych – m.in. burger z frytkami za 26, schabowy z frytkami i kapustą za 29 zł, karkówka w sosie własnym z ziemniakami i kapustą w tej samej cenie. Medaliony z polędwicy wieprzowej z sosem musztardowym za 30 zł, dorsz zapiekany za 32 zł. Pierogi po 15 zł za 8 sztuk. Desery w postaci ciast po 10 i 12 zł. Zimne napoje w dobrych cenach – po 6 zł, piwo lane za 8 zł, latte za 9 zł. Biorąc pod uwagę lokalizację i jakość posiłków – za drogo.
 

Konfederacka 4 – podsumowanie

Wizyta w lokalu Konfederacka 4 była sentymentalną wycieczką, która niestety rozczarowała. Wnętrze restauracji od lat niewiele się zmieniło przez co widać że jest nieco zmęczone, jedzenie też nie było tak dobre jak kiedyś. Można wręcz powiedzieć, że nie było dobre. Zamówiony burger – mięso super, bułka zbyt sucha, sosu zbyt dużo. Frytki bardzo w porządku chociaż przy stoliku już podczas smażenia można było je poczuć. Za 26 zł zjemy już burgera w dobrej klasy burgerowni w centrum. Zamówione dania główne nie “wjechały” na stół jednocześnie co nie powinno się zdarzyć w lokalu z aspiracjami. Nie powinno zdarzyć się w żadnym lokalu. Poza tym do obsługi nie można się przyczepić. W porządku.

 
Konfederacka 4, Kraków
 

Mięso z kurczaka poprawne lecz ryż niezbyt smaczny. Podobnie zupa dnia. Jeśli do kompletu dodamy bardzo długi czas oczekiwania na zamówione jedzenie i ceny wyższe niż w wielu lepszych i lepiej położonych restauracjach to wizyty tej nie chcielibyśmy już powtarzać. Wrócimy sprawdzić “jak jest” za rok, może dwa. W podobnym tonie wypowiada się wielu internautów, którzy pamiętają lokal sprzed kilku lat i zauważają spadek jakości. Lokal czynny jest od 10 do 22:00. Można płacić kartą.

 

 
Polecamy również:

 

Powiązane wpisy