Kolejna śmiertelna ofiara odry na Ukrainie i we Lwowie. Która to już?

Kolejna śmiertelna ofiara odry na Ukrainie i we Lwowie. Która to już?

O odrze na Ukrainie piszemy od dawna. Odra zaatakowała z ogromną siłą zimą tego roku, chociaż masowe jej przypadki odnotowywano przy polskiej granicy również w lipcu. Choroba nieznana praktycznie w cywilizowanych krajach po raz kolejny uderzyła na Ukrainie zbierając śmiertelne żniwo. To druga śmiertelna ofiara odry w tym roku we Lwowie i 14 na Ukrainie.
 
W szpitalu zakaźnym we Lwowie zmarło 3-letnie dziecko, które trafiło na oddział około 2 tygodni temu. U dziecka pojawiło się ekstremalne powikłanie po odrze w postaci zapalenia mózgu. Przypadek z początku października 2018 roku to drugi zgon po przebytej odrze w okolicy Lwowa. W kwietniu we Lwowie również zmarło 3-letnie dziecko.
 
Problem szalejącej na Ukrainie odry znany jest nie od dziś. Liczba zachorowań wyhamowała nieco w cieplejszych miesiącach roku ale wraz z nadejściem jesieni na całej Ukrainie chorych przybywa. Od początku 2018 roku na odrę zachorowały tu 31 443 osoby. Problem jest palący bowiem w całym 2017 roku odnotowano “jedynie” 3382 przypadki zachorowania na odrę.
 
W 14 przypadkach w 2018 roku skończyło się zgonem. Okolice Lwowa przodują w liczbie zachorowań – od początku roku zanotowano ich tu 6195. Do Lwowa najlepiej nie zabierać nie szczepionych na odrę osób, zwłaszcza dzieci.

 


 
Polecamy również:

 

Powiązane wpisy

Co robić w Budapeszcie? 11 nietypowych atrakcji z których warto skorzystać

Polskie pomniki we Lwowie
Słynne lwowskie pomniki, których już nie ma. TOP lista

Zamek w Podhorcach
Zamek w Podhorcach. Tak niszczeje polski Wersal Wschodu – historia, zwiedzanie

Zamknij