Kurczybyk – najbardziej ukryta burgerownia w Nowej Hucie

Burgerownia Kurczybyk po krótkiej przerwie powróciła właśnie na burgerową mapę Krakowa (a właściwie jej obrzeża). Jeśli do tej pory nie słyszeliście o tym lokalu to nic dziwnego. Nie znajduje się on ani na Starym Mieście, ani Kazimierzu, w Podgórzu ani nawet w okolicach Placu Centralnego w Nowej Hucie, a dopiero przy ul. Igołomskiej 12E. Warto jechać przez cały Kraków, by tu zjeść?

 

Jeśli kiedykolwiek będziecie wyjeżdżać z Krakowa ulicą Igołomską to prawdopodobnie i tak nie odnajdziecie ponownie otwartego lokalu Kurczybyk. Bardzo trudno tu trafić. Mieści się on po prawej stronie za stacją BP w budynku równie słabo oznaczonego sklepu motoryzacyjnego. Jadąc tu pierwszy raz szukaliśmy burgerowni przez dobrych kilka minut. Na dziś nie jest oznaczony logo ani z zewnątrz, ani wewnątrz.

 
Kurczybyk, Nowa Huta
 

Niewielkie pomieszczenie tworzące Kurczybyk nie sprawia dobrego wrażenia. Nie ma tu żadnych dekoracji – to po prostu lodówka z napojami, lada z kasą i dwa miniaturowe stoliki. Niestety, kuchnia nie jest oddzielona praktycznie niczym od części przeznaczonej dla klientów, więc w niewielkim lokalu roznosi się “zapach” tłuszczu. Nie sprawia to, że w środku jest przytulnie, a po wyjściu trzeba liczyć się z koniecznością zmiany ubrania lub noszeniem zapachowej pamiątki po burgerowni ze sobą.

 

Kurczybyk – menu i ceny

Ze względu na tragiczną wręcz lokalizację nie jest tu drogo. Menu jest skromne i składa się na nie 8 burgerów. Najtańszy w menu – Senior – z sałatą, pomidorem, cebulą, ketchupem i majonezem za 14 zł. Najdroższy z podwójnym mięsem, podwójnym serem i podwójnym bekonem, majonezem i sosem BBQ za 25 zł. Dla porównania przypominamy, że najtańsze burgery w Moa (mięso, sałata, pomidor, ogórek, czerwoną cebula, sos pomidorowy i majonez) i Corner Burgerze (dokładnie taki sam jak w Moa) kosztują po 17 zł.

 
Kurczybyk, Nowa Huta
 

Jeśli chodzi o dodatki też nie jest drogo warzywa, ser czy sos po 1 zł, mięso za 8 zł. Napoje – tanie – 3,5 zł za wodę i napoje gazowane. W menu w Kurczybyku na ul. Igołomskiej brakuje obecnie tytułowych kur, więc obecnie jest to Bykczybyk. Nie wiadomo kiedy wrócą burgery z kurczakiem. Brakuje też wegańskich burgerów, ale to żaden powód do płaczu. Nie polecamy kupna frytek, bo są takie sobie. Burgery za to – trzeba przyznać – bardzo smaczne, ze świeżych składników, a porcja odpowiednia by się najeść. Nieco za mało w nich sosu.

 

Kurczybyk – podsumowanie

Kurczybyk to lokal na kompletnym zadupiu prowadzony przez sympatyczną parę młodych ludzi budujących swój biznes. Niestety ma on jeszcze wiele wad w postaci niemiłego lokalu z brakiem dobrej wentylacji. Jak na dziwną lokalizację jedzenie jest tu zaskakująco dobre, ale jeśli macie zamiar jechać z Woli Justowskiej, Bronowic czy Łagiewnik to wycieczka nie ma zbyt wiele sensu.

 
Kurczybyk, Nowa Huta
 

Warto tu przyjechać jeśli mieszkacie w niewielkiej odległości lub gdy wybieracie się na wycieczkę śladami dworków i pałaców w okolicach Nowej Huty – do dworku Jana Matejki, muzeum archeologicznego w dworze w Branicach, dworu w Ruszczy, dworu w Wadowie lub pałacu Wodzickich w Kościelnikach przy ul. Dybowskiego 2.

 

Burgerownia Kurczybyk w Nowej Hucie prowadzi też dostawy do domu pod numerem 732 717 888, niestety nie wiemy jak wygląda dostawa bo nie łapiemy się w strefę w której dowożone jest jedzenie. Jeśli kiedyś zamawialiście coś przez telefon koniecznie dajcie nam znać jak było. Kurczybyk na Igołomskiej czynny jest od 12 do 19:45. Można płacić kartą.

 

 

Polecamy również: