17 nowych zachorowań na odrę we Lwowie

17 nowych zachorowań na odrę we Lwowie

Informacje o wielu zachorowaniach na odrę we Lwowie pojawiają się już od dłuższego czasu. Po chwilowym uspokojeniu sytuacji znów pojawiło się duże ognisko chorobowe w mieście. Tym razem jest to szkoła numer 100 niedaleko Rzęsnej Polski.

 

W poniedziałek poinformowano o 17 nowych zachorowaniach na odrę. Chodzi w większości o dzieci uczęszczające do piątej klasy. Prawdopodobnie choroba została rozprzestrzeniona przez uczniów przepisanych wcześniej ze szkoły 77, która wcześniej była ogniskiem odry. Ze względu na chorobę zajęcia w szkole zostały ograniczone do końca tygodnia.

 

Warto przypomnieć, że w ciągu pierwszego miesiąca 2018 roku na Ukrainie odnotowano aż 1285 przypadków zachorowań na odrę. W ciągu 2016 roku na całym kontynencie w Europie odnotowano 5273 zachorowania, a 2017 roku według WHO na samej tylko Ukrainie zachorowało aż 4767 osób (we Lwowie było ich wtedy jedynie 5). Tegoroczne statystyki mogą być znacznie bardziej przerażające. Według WHO sytuacja związana z zachorowaniami na odrę spowodowana jest brakiem odpowiednich szczepień.

 

Od początku roku w okolicach Lwowa na odrę zachorowało 729 osób w tym 542 dzieci. W okolicach Lwowa na odrę chorują więc głównie dzieci. Jeśli byliście szczepieni na odrę możecie jednak spać spokojnie.

 

 
Polecamy również:

 

Powiązane wpisy