Jarmark Wielkanocny we Lwowie 2018. Kiedy jest?

Jarmark Wielkanocny we Lwowie 2018. Kiedy jest?

Przedstawiciele lwowskiej rady miejskiej rozpoczęli właśnie przyjmowanie zgłoszeń na tegoroczny kiermasz Wielkanocny we Lwowie. Świąteczny targ zorganizowany zostanie tradycyjnie przy Wałach Hetmańskich w tym samym miejscu w którym w zimie organizowany jest jarmark bożonarodzeniowy. Kiedy w tym roku jest kiermasz Wielkanocny we Lwowie?

 

W kolejnym artykule opisaliśmy szczegóły dotyczące jarmarku wielkanocnego we Lwowie w 2019 roku.
 

Rada miejska we Lwowie otwarła właśnie możliwość składania wniosków dla wystawców, którzy chcą wynająć stragan na czas targów wielkanocnych. Tradycyjnie jarmark zostanie rozstawiony w pobliżu opery we Lwowie, a budki z jedzeniem czy pamiątkami stać będą po dwóch stronach Wałów Hetmańskich na długości około 200 metrów.

 

Jarmark Wielkanocny we Lwowie w 2018 roku organizowany będzie w dniach od 4 kwietnia do 13 maja. Stragany targów wielkanocnych podzielone będą na strefę gastronomiczną, strefę z rzemiosłem oraz z strefę z pamiątkami. Przy okazji jarmarku Wielkanocnego tradycyjnie odbywać się będą również wydarzenia towarzyszące.

 

Idea targów na Boże Narodzenie i Wielkanoc jest we Lwowie dość nowa. Pierwsze targi z okazji świąt zorganizowano w mieście dopiero w 2009 roku. Szczegółowy program tegorocznych targów nie został jeszcze ustalony.

 

 
Polecamy również:

 

Powiązane wpisy