5 osób zatrutych w pizzerii we Lwowie?

5 osób zatrutych w pizzerii we Lwowie?

Pięć osób w tym dwoje dzieci trafiło do szpitala z powodu zatrucia pokarmowego po zjedzeniu pizzy z pizzerii w centrum handlowym Szuwar we Lwowie. O który lokal chodzi?

 

Podróżnych wybierających się na pizzę w centrum Lwowa możemy już na wstępie uspokoić. Do zatrucia doszło w pizzerii New York Street Pizza, która znajduje się dosyć daleko od turystycznego centrum miasta. Zatrute osoby spożyły posiłek w pizzerii w zeszłą niedzielę – 04.02.2018. Osoby, które trafiły później do szpitala zamówiły dwie duże pizze. Pacjenci mają 29, 34, 42 oraz 4 i 5 lat. Warto też dodać, że do szpitala trafiła również 15-latka mieszkająca z osobami z zatruckiem, aczkolwiek nie jadła ona w pizzerii.

 

Właściciele pizzerii zapewniają, że w ubiegłą niedzielę w lokalu stołowało się około 500 osób, a zatrucie pojawiło się tylko u piątki. Dyrekcja pizzerii wskazuje też, że klienci nie zabrali ze sobą kartonowego opakowania na wynos, a pozostałe resztki posiłku spakowali do foliowych worków.

 

Służby rozpoczęły postępowanie w sprawie naruszenia norm sanitarnych. Lokal został zamknięty do czasu wyjaśnienia sprawy i wprowadzenia w życie zmian zaleconych po kontroli w placówce.

 

 

[related_posts_by_tax posts_per_page=”9″ format=”thumbnails” image_size=”medium” columns=”3″]