Cinnabon – cynamonowe rollsy prosto ze Stanów. Kraków czeka!

Cinnabon
Cinnabon

Kraków ma swój Cupcake Corner, którego może zazdrościć reszta kraju, ale i nasze miasto może czuć się gorsze na niektórych polach. Na mapie ciekawych miejsc brakuje u nas Cinnabonu. Cinnabon w Krakowie podobno ma się pojawić. Tymczasem zobaczcie czym tak właściwie jest.

 

Cinnabon w Krakowie już jest! Czytaj dalej>>

Cinnabon to amerykańska sieć kawiarni i stoisk oferujących bardzo charakterystyczne cinnamon rolls, a także milkshake’y oraz kawę. W 2011 roku sieć weszła do Polski, otwierając stoisko w Silesia City Center w Katowicach. Dziś w Katowicach są już trzy lokalizacje w tym jedna na Nowym Dworcu, dodatkowo jest jeszcze Cinnabon Bakery Cafe we Wrocławiu przy Rynku.

 

Pod koniec 2012 roku przedstawiciele Cinnabon Polska zapewniali, że ekspansja będzie szybka i lokale pojawią się w dużych miastach takich jak Warszawa, Poznań, Kraków czy Gdynia. Na dziś z tych planów niewiele wyszło. Zapytaliśmy mailowo przedstawicieli sieci, czy lokal pojawi się też w Krakowie. Uzyskaliśmy twierdzącą odpowiedź, jednak konkretna data otwarcia placówki w Krakowie nie jest jeszcze znana.

Jaki jest Cinnabon?

Cinnabon Rolls
Cinnabon Rolls

 

Fanom klimatycznych krakowskich kawiarenek i cukierni Cinnabon nie przypadnie do gustu. Sieć chce ustawiać głównie otwarte lokale w centrach handlowych. Problemem jest więc ustawienie stolików zaraz obok przechodzących klientów i panujący w sklepach huk. W Katowicach firma oferuje również dowóz babeczek do klientów. Wrocławska kawiarnia przy Rynku 22 wykończona jest w nowoczesnych, nieco futurystycznym stylu, ale mimo to, że nie znajduje się w centrum handlowym i tak można zauważyć, że to sieciówka. Na szczęście mimo takich wad Cinnabon broni się dobrym produktem.

 

Cinnabon Rolls

W ofercie Cinnabon znajdują się niesamowicie słodkie zawijańce Cinnabon Rolls. Jak można się domyślić składają się przede wszystkim z cynamonu. Firma sprowadza gatunek Makara aż z Indonezji. Dodatkowo jest tu na przykład czekolada i bardzo słodkie sosy czekoladowe, czy karmelowe. Babeczki podawane na ciepło są różnej wielkości, można kupić też zestaw Minibon zawierający rollsy o kilku smakach. W ofercie jest też rolls na ostro, a wszystko zawijane i pieczone jest na oczach klientów. W lokalach tradycyjnie są też soki i kawa. Cinnabon wygląda zdecydowanie bardziej masowo od krakowskiego Cupcake Corner. Przepis na rollsy cynamonowe wkrótce może pojawić się u nas w serwisie, chociaż z naszych prób wynika, że smak produktu Cinnabon dość trudno uzyskać w domowych warunkach.

 

Cinnabon Rolls
Cinnabon Rolls

 

Przekąska nie jest droga, chyba że tak jak my chcecie zrobić zapas. Za dużego rollsa nie płaci się około 10 złotych. Duże opakowania są odpowiednio droższe. Kawa w Cinnabon też nie należy do najdroższych i można ją kupić za około 10 zł.

 

Kawiarnia Cinnabon Bakery we Wrocławiu czynna jest od 9 do 21, a w piątek i sobotę nawet do 23. Godziny otwarcia lokali w centrum handlowym zależne są od godzin otwarcia galerii. Szkoda tylko, że żadnego lokalu nie ma jeszcze w Krakowie. Po słodkości trzeba się więc wybrać aż do Katowic, a na taką przyjemność często brakuje przecież czasu :).