Co warto kupić we Lwowie i na Ukrainie? TOP 10

Co warto kupić we Lwowie i na Ukrainie? TOP 10

Przed wyjazdem do Lwowa i wycieczką na Ukrainę wielu Polaków zadaje sobie pytanie – co warto kupić we Lwowie. Postanowiliśmy spisać kilka produktów, których zakup we Lwowie na Ukrainie niezwykle się opłaca. Co przywieźć ze Lwowa? Oto nasza lista TOP 10.

 
By zobaczyć kolejny podpunkt wystarczy kliknąć na dole na numer strony.
 
1. Papierosy na Ukrainie


 
Ok, można powiedzieć, że nie odkryliśmy Ameryki. Ceny papierosów na Ukrainie i we Lwowie są niezwykle kuszące dla Polaków. Najtańsze papierosy kupimy za około 15-20 UAH, jednak ich jakość stoi na dość niskim poziomie. Jeśli już koniecznie musicie palić to zapomnijcie o lokalnych wyrobach i papierosach wiodących zachodnich koncernów tytoniowych. We Lwowie i na Ukrainie dostępne są dość ekskluzywne papierosy Sobranie. Cena paczki Sobranie Coctail lub Sobranie Black Russian waha się od około 55 do 65 UAH (od 6.86 do 8.11 zł) w droższych sklepach. Paczka slimów Sobranie kosztuje 35 UAH (4.37 zł). To dwa razy więcej, niż inne papierosy we Lwowie, ale dla Polaków wciąż jest to wręcz symboliczna opłata. Dla lokalsów to sporo, więc warto pamiętać, że Sobranie nie są dostępne w każdym sklepie. Możecie je z powodzeniem kupić m.in. w kiosku przy ul. Kopernika na skwerze nieopodal Ossolineum, w kiosku na skrzyżowaniu Kopernika i Wałów Hetmańskich, a także w trafice    przy ul. Akademickiej w z boku budynku Hotelu George (obecnie prospekt Szewczenki) oraz w Silpo w centrum handlowym Forum Lviv.

 

 

W sklepach we Lwowie dostępne są również inne papierosy Sobranie w tym Coctail slim oraz zwyklejsze wyroby. Niestety nigdzie nie spotkaliśmy paczek Sobranie White Russian. Jeśli wiecie gdzie je kupić na Ukrainie to koniecznie dajcie znać w komentarzu.

 


 

Powiązane wpisy

2 komentarze do wpisu „Co warto kupić we Lwowie i na Ukrainie? TOP 10

  1. Spotkaliście się może kiedyś na Ukrainie z jakimiś papierosami cytrynowymi? W Polsce jakiś dłuższy czas temu (2 lata lub więcej, pamięta ktoś?) weszły w obieg Camele kliki 2 w 1 – mięta + cytryna, ale szybko niestety zostały wycofane :( szkoda bo były świetne

Dodaj komentarz

Lwów - restauracja Tante Sophie
Najlepsze restauracje we Lwowie TOP 10

Ceny we Lwowie 2017: Co warto kupić we Lwowie we wrześniu? Łowcy lwowskich promocji

Co i gdzie jeść we Lwowie? Kawiarnia Cabinet, Wynnyczenki 12, Lwów

Zamknij