Gdzie i co jeść we Lwowie? Tania restauracja Cesarz Цісар. Kopernika 32, Lwów

Całodobowe restauracje Cesarz (Цісар) we Lwowie znaleźć można w kilku miejscach. Na ulicy Piekarskiej, Kopernika oraz przy Prospekcie Swobody. Jedzenie jest tanie i dosyć smaczne, a największą zaletą jest to, że zjemy o każdej porze dnia i nocy. Jak wygląda menu i ceny w lokalach Цісар we Lwowie?

 

Czytając recenzje lwowskich restauracji na Tripadvisor pisane przez naszych rodaków zauważyć można, że niektórzy narzekają, że jest… drogo. Osoby narzekające na wysokość cen we Lwowie powinny odwiedzać knajpki Cesarz. Patrząc na stosunek jakości do ceny nie można narzekać. Wystrój lokali niestety nie zachęca jednak do dłuższego stołowania się tu. To raczej skrzyżowanie baru mlecznego z całodobową speluną. Co więcej – na Kopernika 32 nie ma nawet toalety, a z racji serwowania alkoholu przez cały dzień łatwo natknąć się tu na pijany element.

 

 

Lokal dostosowany jest do swojej klienteli. Ostatnia karta menu to miejsce w którym zaznaczono ceny za zniszczenie poszczególnych elementów wnętrza i wyposażenia. Za stłuczenie kieliszka przyjdzie nam zapłacić 25 UAH (3,78 zł), kieliszka do wina 45 UAH (6,81 zł), a na przykład rozbicie cukiernicy to dodatkowe 120 UAH (18,16 zł) na rachunku. Nieco droższą rozrywką jest niszczenie krzeseł, sof i stolików. Ich koszt to odpowiednio 1000 i 2500 UAH (151 i 378 zł).

 

Ogólne wrażenie

 

 

Jak wspomnieliśmy w akapicie powyżej lokale Cesarz to raczej speluny. Wystrój wnętrz oddaje ten fakt w sposób znakomity. Mamy tu tylko niskiej jakości stoły i krzesła, na ścianach słabe fotokopie starych zdjęć przedwojennego Lwowa, mapy z czasów zaborów i symbole Austro-Węgierskiej monarchii. Urządzający lokale starali się – co dość częste w mieście – podkreślić „austriackie” pochodzenie Lwowa, ale… nie przeszkadzały im polskie napisy na wybranych zdjęciach.

 

W lokalach znajdują się telewizory (zwykle wyciszone), klimatyzacja, a z głośników – o ile w ogóle – płynie raczej muzyka popularna. W Cesarzu na Kopernika we Lwowie nie ma toalety i nie można płacić kartą. Na szczęście nie można przyczepić się do czystości w lokalu. Papierowe serwetki mogłyby być lepszej jakości.

 

Serwowane jedzenie

 

Jakość podawanych dań nie może się równać z Baczewskim czy restauracjami grupy Kumpel, raczej z Puzatą Hatą, ale mimo wszystko – nie jest źle. Lokale oferują szeroki przegląd dań. Od zup i kanapek przez sałatki, mięsa, pizzę, na słodkich deserach kończąc. W Cesarzu podawany jest oczywiście alkohol. Zarówno ten tańszy – lokalny, jak i droższy – sprowadzany. Nie ma tu zbyt wielkiej specjalizacji jeśli chodzi o wybór potraw. Zjemy tu spokojnie zarówno lokalne potrawy ukraińskie takie jak chociażby barszcz czy solanka, jak również włoską pizzę czy spaghetti. Za dwie pity z grillowanym kurczakiem, dwie zupy, naleśniki, cztery kieliszki wina, kawę latte i herbatę zapłacić trzeba 31 złotych. Ceny nie są więc wygórowane. Poniżej znajdziecie krótką listę dań z cenami w przeliczeniu z ukraińskiej waluty na złotówki, a także pełne menu.

 

 

Poniżej krótki przegląd cen w lokalach Cesarz (Цісар) we Lwowie. Ceny po przeliczeniu mogą się nieznacznie różnic w zależności od kursu hrywny. Na potrzeby tekstu przejęto, że koszt 100 UAH to nieco ponad 15,13 zł.

 

Posiłki:

 

 

Pita z grillowanym kurczakiem i frytki (na zdjęciu powyżej) 36 UAH / 5,44 zł
Deska wędlin (200 gramów) – 64 UAH / 9,68 zł
Surówka – od 10 do 15 UAH / 1,51 do 2,27 zł
Sałatki – od 21 do 45 UAH / 3,17 do 6,81 zł
Zupa grzybowa – 16 UAH / 2,42 zł
Solanka – 35 UAH / 5,29 zł
Pizza z szynką – 34 UAH / 5,14 zł
Placki ziemniaczane – 24 UAH / 3,63 zł
Pierogi kresowe – 21 UAH / 3,17 zł
Spaghetti – 34 UAH / 5,14 zł
Lody czekoladowe – 24 UAH / 3,63 zł
Sernik – 20 UAH / 3,02 zł
Tiramisu – 29 UAH / 4,38 zł

 

 

Ceny alkoholu:
Rum (50 ml) – 39 UAH / 5,90 zł
Wódka (50 ml) – 13 UAH / 1,96 zł
Gin (50 ml) – 40 UAH / 6,05 zł
Shot – od 19 do 58 UAH / od 2,87 do 8,77 zł zł
Martini – 22 UAH / 3,32 zł
Koniak (50 ml) od 19 do 48 UAH / od 2,87 do 7,26 zł
Wino Orenda (butelka) – 150 UAH / 22,70 zł

 

 

Ceny napojów:
Kawa latte – 19 UAH / 2,87 zł
Kawa espresso – 14 UAH / 2,11 zł
Herbata – 10 UAH / 1,51 zł
Koktail mleczny – 10 UAH / 1,51 zł
Sok – 10 UAH / 1,51 zł
Woda mineralna 0,5 litra – 12 UAH / 1,81 zł
Red Bull puszka – 29 UAH / 4,38 zł
Pepsi, 7Up, Mirinda 0,5 litra – 15 UAH / 2,27 zł

 

Dla osób bardziej zainteresowanych cenami we Lwowie poniżej pełen cennik lokalu.

 

Podsumowanie

Tanie, całodobowe restauracje Cesarz we Lwowie to dobre miejsce dla osób, które przyjeżdżają do miasta w późnych godzinach nocnych lub z samego rana. W nocy, w środku tygodnia można tu w spokoju poczekać na meldunek w hotelu czy mieszkaniu. W przeciwieństwie do całodobowej „kryjówki” na Rynku nie ma tu dekoracji w wiadomym stylu. Późną nocą zjecie również fenomenalne croissanty w kawiarni Lviv Croissants. Czynne do 1:00.

 

Wybór dań, napojów i alkoholi jest dosyć szeroki, a ceny śmiesznie niskie, jednak nie jest to miejsce na wystawny obiad ze znajomymi czy randkę z koleżanką poznaną we Lwowie.

 

Powiązane wpisy

2 myśli na temat „Gdzie i co jeść we Lwowie? Tania restauracja Cesarz Цісар. Kopernika 32, Lwów

  1. Świetnie położony jest Cesarz przy Prospekcie Svobody (Wały Hetmańskie po polsku). Coś w rodzaju ogromnej werandy z otwieranymi oknami przy ocienionym deptaku prowadzącym pod Operę Lwowską. Tam w ciągu jest kilka restauracji jednakowo wyglądających z zewnątrz – Cesarz jest pierwszy od prawej. Stosunek ceny do jakości potraw – chyba jednak atrakcyjny. Miejsce raczej nie na obiad po całym dniu zwiedzania, raczej na lunch. Nie polecam „grzybowej”…. Uwaga – ładne zdjęcia w powyższym wpisie mogą być trochę mylące ;-)

    • Tak, tak. Jest niedaleko słynnego klubu Fashion, ale nie byliśmy tam. Jeszcze jeden jest na Kulisza (Słoneczna) i jeszcze przy ulicy imienia tego wielkiego „bohatera” (kiedyś Adama Sapiehy). Są lepsze miejsca, więc wizyta w tym na Kopernika wystarczy :D

Dodaj komentarz

11 listopada na Cmentarzu Obrońców Lwowa. Obchody 99. Narodowego Święta Niepodległości we Lwowie

Lwów w jeden dzień: co warto zobaczyć w mieście? Przewodnik po jednodniowej wycieczce do Lwowa

Bary Puzata Chata we Lwowie – czy warto tu przychodzić?

Next Bike – wynajem rowerów we Lwowie

Zamknij