Artystyczna ArtCafe Teatr Barakah, ul. Paulińska 28

Artystyczna ArtCafe Teatr Barakah, ul. Paulińska 28

Ulica Paulińska nie kojarzy się z centrum imprezowego życia krakowskiego Kazimierza. Po nieudanej próbie zmiany tego stereotypu w miejscu mrocznego klubu Face2Face pojawiła się propozycja dla zupełnie innych odbiorców. Przy Paulińskiej 28 zadomowił się teatr: Teatr Barakah wraz z ArtCafe Teatr Barakah. Czy warto tu wpadać?

Powiązane wpisy

ArtCafe Barakah
ArtCafe Barakah

Paulińska to niewielka, jednokierunkowa uliczka odchodząca od ul. Krakowskiej. Z dala od gwaru Placu Nowego trafić można tu do sporego lokalu będącego domem dla klubokawiarni i teatru. Dojazd nie jest zbyt trudny – niedaleko znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe, a przy odrobinie szczęścia samochód uda się zaparkować samochód przed lokalem. Warto pamiętać, że w tygodniu obowiązuje tu strefa płatnego parkowania.

ArtCafe Barakah
ArtCafe Barakah

Tak właściwie lokal podzielony jest na pięć sal (włączając w to antresolę z miejscem dla palących). Dodatkowo szóste duże pomieszczenie przeznaczone jest na salę teatralną. Wystrój ArtCafe to mieszanka najróżniejszych stylów. Znajdziemy tu zarówno sale wyposażone w stare meble, a nawet fotele kinowe podobne do tych z Alchemii, jak i ascetyczne, industrialne wnętrza.

ArtCafe Barakah
ArtCafe Barakah
ArtCafe Barakah
ArtCafe Barakah

Jak na klubokawiarnię przystało w menu znalazł się nie tylko spory wybór napojów alkoholowych, lecz także kilka rodzajów kawy i herbaty. Prawdopodobnie ze względu na lokalizację ceny nie odstraszają i są znacznie niższe, niż w większości krakowskich lokali. Za piwo zapłacimy 5 złotych, podobnie za herbatę czy niewielką kawę (espresso za 6 zł, kawa czarna za 7, biała za 8, a cappuccino za 8,5 zł). Niski jest również koszt napojów bezalkoholowych (4 zł). Ceny drinków bardziej równają do średniej Kazimierza.

ArtCafe Barakah
ArtCafe Barakah

Za alkoholową ucztę nie zapłacimy więcej niż 20-kilka złotych. Niestety nie ma tu zbyt wielkiego wyboru jedzenia. Chcąc wrzucić coś na ząb trzeba zaspokoić się typowymi przekąskami takimi jak tosty i słone paluszki.

Lokal jest samoobsługowy. Planując wyjście do ArtCafe trzeba wyposażyć się w gotówkę, bowiem nie ma tu terminala do płacenia kartą. Miejmy nadzieję, że w przyszłości uda się to zmienić :). W lokalu działa dostęp do bezprzewodowego internetu.

ArtCafe Barakah
ArtCafe Barakah

Kawiarnia ma swój profil na Facebooku, ale skupia się on głównie na promowaniu wydarzeń kulturalnych organizowanych w lokalu, a nie na przedstawianiu uroków oferty.

ArtCafe Barakah
ArtCafe Barakah

Klubokawiarnia ArtCafe Barakah przy Paulińskiej 28 czynna jest codziennie od 17:00, aż do ostatniego klienta. Praktycznie codziennie można wpaść tu nie tylko na kawę, lecz także na spektakl. W lokalu wywieszony jest repertuar, a jeśli chcecie możecie sprawdzić go również na stronie internetowej teatru.

Dodaj komentarz

Gdzie (nie) jeść we Lwowie? Polska restauracja Premiera Lwowska, ul. Ruska 16, Lwów

Bułka tarta z Charlotte – wpadka czy zwycięztwo?
Cinnabon już w Krakowie. Wreszcie się doczekaliśmy!
Zamknij