Krakowska tradycja świąteczna – Tradycyjny Kiermasz Bożonarodzeniowy w Hawełce. Znamy menu!

Hawełka
Hawełka

Święta to zawsze suto zastawione stoły. Mieszkańcom Krakowa polecamy wybrać się na kiermasz świąteczny, który co roku organizuje restauracja Hawełka. Kiedy można składać zamówienia i co znajdzie się w ofercie?

 

Od 21 do 24 grudnia w Restauracji Hawełka można kupować specjały przygotowane specjalnie z myślą o nadchodzących świętach. Lokal nabiera wtedy zupełnie innego klimatu. Na wielu stołach rozstawione są dania Hawełki, których normalnie nie da się kupić w sklepiku cukierniczym i samej restauracji. Będzie czynny przez kilka dni co oznacza, że odwiedzimy go przynajmniej dwa razy, bo po pierwszej wizycie wszystkie zgromadzone zapasy zostaną zjedzone :).

 

Kiermasz Świąteczny w 2013 roku nie niesie ze sobą zbyt wielu niespodzianek. Ceny utrzymały się na poziomie podobnym jak rok temu. Martwi tylko wzrost ceny wyśmienitego barszczu czerwonego, który jeszcze kilka lat temu kosztował tylko około 9 złotych za 1,5 litra.

 

Wśród specjałów, które w tym roku przygotowane zostaną przez Hawełkę wymienić można m.in. kilka rodzajów śledzia i karpia, pasztety, indyka pieczonego, kaczkę z jabłkami, pierogi i uszka, żur i barszcz czerwony, a także ciasta takie jak chociażby bardzo dobry tort makowy, sernik z rosą, keks, rolada makowa czy miodownik krakowski. Cennik i menu tegorocznego kiermaszu świątecznego w Hawełce zobaczyć możecie poniżej. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie lokalu.

 

Kiermasz Bożonarodzeniowy w Hawełce
Kiermasz Bożonarodzeniowy w Hawełce

1 komentarz do wpisu “Krakowska tradycja świąteczna – Tradycyjny Kiermasz Bożonarodzeniowy w Hawełce. Znamy menu!

Dodaj komentarz

Polska restauracja Kupol we Lwowie. Z Marylą Rodowicz do przedwojennego Lwowa, ul. Czajkowskiego 37, Lwów

Co przywieźć z Krakowa? Pchli targ pod Halą Targową, ul. Grzegórzecka 3, Kraków

Aplikacje dla podróżników. Komórkowe aplikacje przydatne na wakacjach…. we Lwowie

Zamknij