Darmowa kawa na sen. Nietypowy pomysł Douwe Egberts

 

Kawa Douve Egberts
Kawa Douve Egberts

 

Takiego czegoś jeszcze nie widzieliście. Producent kawy Douwe Egberts wpadł na niekonwencjonalny pomysł. Zamiast nudnych spotów i reklam w prasie, marketingowcy koncernu ustawili automat do kawy na lotnisku O.R. Tambo International Airport w Johannesburgu. Nie był to jednak zwykły automat… wydawał kawę tylko, gdy komuś chciało się spać.

 

Każdy kto kiedykolwiek podróżował samolotem zna to uczucie – lądujesz wycieńczony na obcym lotnisku i by nie zasnąć na krzesełku w poczekalni chcesz tylko jednego – kawy. To uczucie znali też specjaliści od marketingu zatrudnieni przez Douwe Egberts. W automacie nie było dziurki na monety. Była za to kamerka i oprogramowanie służące do odczytywania ruchów twarzy.

Tego jeszcze nie było! Darmowa kawa za… pocałunek [wideo]>>

Gdy podróżny ziewnął przed maszyną na podajniku pojawiała się świeża kawa. Oczywiście technologia nie jest idealna. Ceną, jaką musiał zapłacić producent kawy, za akcję było to, że wiele kubków powędrowało do osób, które po prostu udawały, że ziewają. Tak czy tak – należą się słowa uznania. Zobaczcie jak to działało.

Za całą akcję i spot odpowiada agencja Joe Public. Podczas nietypowej promocji wydano 210 kubków kawy. Dla producenta to naprawdę niewielki koszt.

Dodaj komentarz

Najlepsze kawiarnie we Lwowie TOP 10 (AKTUALIZACJA)

Darmowa kawa w McDonald’s! Również w Krakowie
We Lwowie jest… Najpopularniejsze mity na temat Lwowa TOP 10

Jak szybko obrać czosnek? [porada kawiarnianego]
Zamknij