Kawa tylko dla śpiochów? Niekoniecznie

Fot. sxc.hu/african_fi
Fot. sxc.hu/african_fi

Wielu ludzi nie wyobraża sobie początku dnia bez filiżanki kawy i porannej prasy czy wędrówki po RSS-ach. Do tej grupy śpiochów powinni dołączyć jeszcze… imprezowicze. Według najnowszych badań spożywanie kawy może pomagać w walce ze złymi skutkami spożywania alkoholu.

 

Specjaliści uważają, że picie przynajmniej pięciu filiżanek kawy dziennie zmniejsza poziom enzymu GGT powodującego uszkodzenia wątroby, choroby serca, a nawet cukrzyce. Okazało się, że kawowa walka o zdrowie odnosi nadspodziewanie dobre rezultaty zwłaszcza u mężczyzn.

 

Wielu ludzi sięga po kawę w czasie trudnego poranka po imprezie. Mamy dowód na to, że takie działanie odnosi pozytywne skutki. Oczywiście należy unikać nadmiernego spożycia alkoholu – mówi Andrew Langford z British Liver Trust

 

 

Raport Alcohol And Alcoholizm wydany przez British Liver Trust donosi, że konsumpcja 280 gramów alkoholu tygoniowo trzykrotnie zwiększa zawartość GGT w organiźmie. Częste picie kawy pozwala na zredukowanie poziomu enzymów nawet o połowę.

 

Alkoholowy raport wpisuje się w to, co naukowcy mówią już od dawna. Picie kawy w rozsądnych ilościach ma pozytywne skutki dla zdrowia. I to niezmiernie nas cieszy.

Dodaj komentarz

11 listopada na Cmentarzu Obrońców Lwowa. Obchody 99. Narodowego Święta Niepodległości we Lwowie

Kawiarnia Apteka Mikolascha, ul. Kopernika 1, Lwów. Nowa najlepsza kawiarnia Lwowa!

Karta Just Lviv It we Lwowie. Czy warto ją mieć?

Gdzie dobrze zjeść w Szczawnicy? Restauracja i kawiarnia Koci Zamek
Zamknij