Kawa tylko dla śpiochów? Niekoniecznie

Fot. sxc.hu/african_fi
Fot. sxc.hu/african_fi

Wielu ludzi nie wyobraża sobie początku dnia bez filiżanki kawy i porannej prasy czy wędrówki po RSS-ach. Do tej grupy śpiochów powinni dołączyć jeszcze… imprezowicze. Według najnowszych badań spożywanie kawy może pomagać w walce ze złymi skutkami spożywania alkoholu.

 

Specjaliści uważają, że picie przynajmniej pięciu filiżanek kawy dziennie zmniejsza poziom enzymu GGT powodującego uszkodzenia wątroby, choroby serca, a nawet cukrzyce. Okazało się, że kawowa walka o zdrowie odnosi nadspodziewanie dobre rezultaty zwłaszcza u mężczyzn.

 

Wielu ludzi sięga po kawę w czasie trudnego poranka po imprezie. Mamy dowód na to, że takie działanie odnosi pozytywne skutki. Oczywiście należy unikać nadmiernego spożycia alkoholu – mówi Andrew Langford z British Liver Trust

 

 

Raport Alcohol And Alcoholizm wydany przez British Liver Trust donosi, że konsumpcja 280 gramów alkoholu tygoniowo trzykrotnie zwiększa zawartość GGT w organiźmie. Częste picie kawy pozwala na zredukowanie poziomu enzymów nawet o połowę.

 

Alkoholowy raport wpisuje się w to, co naukowcy mówią już od dawna. Picie kawy w rozsądnych ilościach ma pozytywne skutki dla zdrowia. I to niezmiernie nas cieszy.

Dodaj komentarz

Ceny na Ukrainie: co warto kupić we Lwowie w listopadzie? Łowcy lwowskich promocji

Ekspres kapsułkowy Bosch Tassimo T40 – pierwsze wrażenia przed testem
Miejsce zobowiązuje – restauracja i kawiarnia Duży Pokój, Kraków Izaaka 3
Zamknij