Złe skutki picia kawy. Kawa powoduje ślepotę?

Filiżanka kawy. Fot. Flickr.com/Ahmed Rabea
Filiżanka kawy. Fot. Flickr.com/Ahmed Rabea

Kawę piją praktycznie wszyscy (no poza osobami dotkniętymi nadciśnieniem), a całkiem wiele osób nie ogranicza się wyłącznie do jednej „małej czarnej” dziennie. Czy picie kawy ma jakieś negatywne skutki zdrowotne? Wychodzi na to, że ma. Można od niej oślepnąć!

Na łamach magazynu Investigative Ophthalmology Visual Science opublikowano właśnie wyniki badań zespołu amerykańskich naukowców, którzy postanowili sprawdzić jak ma się kawa do ślepoty. Jae Hee Kang ustalił, że regularne picie kawy podowuje niepokojący wzrost możliwości zachorowania na jaskę wtórną.

„Picie od trzech filiżanek dziennie powoduje znaczny wzrost prawdopodobieństwa zapadnięcia na chorobę, zwłaszcza u osób, które w rodzinie miały już przypadki zachorowań, mówi naukowiec

Wszystko przez zgubny wpływ kofeiny. Cykliczne przyjmowanie dużych dawek tej substancji powoduje rozwarstwienie między źrenicą, a soczewką oka. Następstwem tego, jest wzrost ciśnienia w gałkach ocznych. Badania przeprowadzono na grupie około 120 tysięcy osób. Ratunkiem dla kawoszy może być jedynie picie bezkofeinowych napojów. Ale czy to można nazwać jeszcze kawą?

Dodaj komentarz

Najlepsze kawiarnie we Lwowie TOP 10 (AKTUALIZACJA)

Tego jeszcze nie było! Darmowa kawa za… pocałunek [wideo]
Kawiarnia Apteka Mikolascha, ul. Kopernika 1, Lwów. Nowa najlepsza kawiarnia Lwowa!

Jak wynajmować na Airbnb? Poradnik wynajmu apartamentów. Plusy, minusy, opinia

Zamknij